Automatyczny ping w WP a preclowanie

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

WordPess to najpopularniejszy system na którym stawiane są dzisiaj precle. I co z tego? Każdy też wie, a przynajmniej każdy powinien wiedzieć, że WordPress ma wbudowaną funkcję automatycznego pingowania nowych postów. Prościej mówiąc po dodaniu wpisu do systemu WordPress puszczany jest sygnał do odpowiedniego serwisu, że wpis został dodany. Kilka minut później roboty różnych wyszukiwarek mogą znaleźć się na naszej stronie. Z pozoru jest to bardzo dobre rozwiązanie, ale kryje się w tym wielkie niebezpieczeństwo dla preclomanów.

Ping cię zniszczy…


Preclomani których mam na myśli potrafią w kilka minut za pomocą odpowiednich narzędzi dodać kilkadziesiąt wpisów do różnych precli. Wyobraź sobie, że przez automatyczne pingowanie Google dowiaduje się o tym, że do jednego serwisu w kilka minut pojawiło się ponad 100 linków. Można sobie wyobrazić konsekwencje. Nie twierdzę, że strona linkowana od razu dostanie jakiś filtr czy też bana (w takim przypadku byłoby to świetne narzędzie dla nieuczciwej konkurencji), ale może lekko spaść w SERPach, w najlepszym przypadku nie zostaną zarejestrowane żadne zmiany. W takich przypadkach rzadko się zdarza, aby strona w wynikach poszła w górę. Powstaje więc pytanie o zasadność takiego działania.

Rozwiązanie jest proste

Lepiej rozłożyć preclowanie w czasie, nie dodawać więcej niż 1-2 dziennie. Trzeba mieć też na uwadze fakt, że nie wszystkie WP mają wpisane serwery pingowe. Lepiej jednak dmuchać na zimne, niż później liczyć straty.

» «
 • Panel do zarządzania zapleczem WordPress - WPis
  Oszczędź czas na zarządzaniu zapleczem! Masowe dodawanie nowych treści i linków, edycja, usuwanie! Więcej informacji na http://i4a.pl/?p=wpis
 • LinkTak.pl - dobre linki
  Linki wysokiej jakości w dobrej cenie? Takie rzeczy tylko w LinkTak.pl
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

okazwłoka

Niezależny specjalista ds.... ble ble ble. Nie jestem żadnym specjalistą Raczej lubię bawić się z Google, odkrywać luki, pisać w PHP różne rozwiązania SEO i... tyle.

2 thoughts on “Automatyczny ping w WP a preclowanie

 • Listopad 21, 2011 at 8:18 pm
  Permalink

  Ciekawe spostrzeżenie. Z perspektywy czasu nadal tak uważasz?

 • Listopad 22, 2011 at 9:40 am
  Permalink

  myślę, że w tym temacie niewiele się zmieniło… oprócz tego, że precle mają o wiele mniejszą moc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow