Finish konkursu pozycjonowania

Wczoraj o 12 dobiegł końca konkurs pozycjonowania. Konkur uznaję za udany i jednocześnie gratuluję zwycięzcy zgredowi przede wszystkim za postawę… przeznaczenie nagrody na cele dobroczynne, w dalszej kolejności gratuluję wygranej, nie było mocnych!
Ale do rzeczy, zająłem 17 miejsce co uważam za sukces. Środki jakie przeznaczyłem na konkurs to 3,5 zł na domenę i… tyle. Zero płatnych wpisów do katalogów, zero innych płatnych linków. Skorzystałem z kilku stron mojego zaplecza (dosłownie ok. 20 stron) i z dobrych tematycznych katalogów stron. I tyle. 17 pozycja mnie satysfakcjonuje.
Konkurs pokazał mi jeszcze jedną bardzo ważną sprawę: moc SWL. Google nie radzi sobie z walką z takimi systemami, co przemawia na ich korzyść. W ostatnim tygodniu co prawda „dopaliłem” stronę konkursową 8 tysiącami z eweblinka, ale czy 8 tysięcy punktów można nazwać dopaleniem? Nie zauważyłem bowiem żadnych zmian. Pisząc o skuteczności SWL mam na myśli o wiele większe ilości punktów, tak jak to robiły czołowe strony konkursu. Tam szły setki tysięcy punktów, jeśli nie miliony…
Konkurs uświadomił mi także sporą korzyść płynącą z przekierowania 301. Szczególnie ważna sprawa przy pozycjonowaniu nowych domen. O tym na pewno napiszę jeszcze na blogu.
Tak więc… czekamy na kolejny konkurs. Na pewno będzie się działo, a zgred nie będzie miał już tak łatwo 😉

okazwłoka

Niezależny specjalista ds.... ble ble ble. Nie jestem żadnym specjalistą Raczej lubię bawić się z Google, odkrywać luki, pisać w PHP różne rozwiązania SEO i... tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow