Preclujesz? DonLinkage rozwiąże Twoje problemy!

Jeśli w swoim SEO wykorzystujesz precle, to z pewnością zwróciłeś uwagę na stale kurczącą się bazę publicznych precli (takich, w których każdy może się zarejestrować i publikować artykuły z linkami). Obecnie trzeba się posiłkować preclami zagranicznymi, bo tych z polskiego podwórka sukcesywnie ubywa. Wyjście z tej trudnej sytuacji? Zamknięta baza precli tylko dla użytkowników DonLinkage!

Założenia takiej bazy zamkniętych precli są proste: żeby móc publikować wpisy musisz dać coś od siebie. Tym czymś są oczywiście precle. Ilość nie jest duża, bo wystarczy postawić 5 precli na domenach głównych (globalnych bądź funkcjonalnych) bądź 15 na subdomenach albo domenach regionalnych (strony powinny być postawione na conajmniej 3 IP). Skrypt precla dostarcza producent DonLinkage – wystarczy zainstalować, wprowadzić do systemu i… można dodawać! Oczywiście dodawanie odbywa się automatycznie z poziomu DonLinkage.

O wymaganiach jakie będą musiały spełnić wpisy, o karach za nieprzestrzeganie wymogów jakościowych nie będę w tym momencie pisał, przyjdzie na to czas przy starcie systemu.

Szacuję, że po 2 tygodniach od startu w projekcie będzie około 500 precli. Dzisiaj jednorazowe dodanie do 500 zamkniętych precli to koszt ok. 500 złotych!

Co trzeba zrobić by skorzystać?
Po pierwsze musisz mieć DonLinkage (na dzień pisania artykułu 300 zł netto). Po drugie musisz postawić 5-15 precli i podłączyć je do systemu. Koszty mogą być zerowe, bo jeśli zajmujesz się SEO na pewno masz jakieś hostingi i możliwość zrobienia 15 subdomen. Ale nawet jeśli będziesz musiał wykupić 3 hostingi + 5 domen, to zamkniesz się w 200 zł. Dodawanie będzie nielimitowane.

okazwłoka

Co jest grane?

13 thoughts on “Preclujesz? DonLinkage rozwiąże Twoje problemy!

  • Marzec 14, 2012 at 4:38 pm
    Permalink

    Super! To może być naprawdę coś.

  • Marzec 14, 2012 at 4:46 pm
    Permalink

    Powinno się przyjąć, mam dużo sygnałów osób chętnych do wejścia w takie coś 🙂 – stąd szacunek 500 precli.

  • Marzec 14, 2012 at 5:55 pm
    Permalink

    Wszystko fajnie pięknie, ale dlaczego precle na subdomenach? Subdomeny to pierwszy krok do upadku tego projektu. Rozważ proszę opcję precli tylko na głównych domenach pl/eu/com – to dopiero będzie miało power. I minimum gwarancji, że precle nie będą znikać z bazy i indeksu Google.

  • Marzec 14, 2012 at 9:21 pm
    Permalink

    Donek daje rade. Ciekawe kiedy google zacznie kręcić się koło tego projektu?

  • Marzec 14, 2012 at 10:16 pm
    Permalink

    Normalnie chyba kupię tego Donka 😉

  • Marzec 15, 2012 at 9:00 am
    Permalink

    Fajna inicjatywa. Szczególnie jak się ją postawi na przeciwko płatnej bazie z omniadda.

  • Marzec 15, 2012 at 9:32 am
    Permalink

    E tam 😀 Google już trochę donmini wykosiło 🙂 – tych v1. Jeśli chodzi o założenia z wpisu będą na pewno zmiany.
    Subdomeny – lepiej, żeby były niż żeby ich nie było. Jeśli chodzi o wejściówkę, to ostatecznie wg średniej: 27 pkt przy założeniach:
    .pl – 5 pkt
    narodowe pozostałe + funkcjonalne – 4 pkt
    domeny drugiego poziomu (np. ‚.com.pl’) – 3 pkt
    domeny regionalne – 2 pkt
    subdomeny narodowych bądź funkcjonalnych – 1 pkt

  • Marzec 28, 2012 at 7:00 pm
    Permalink

    Bardzo dobry pomysł, jednak martwi mnie to że w tej bazie będą precle na subdomenach – takie precelki będą prawie nic nie warte – nie budujmy śmietniska, już lepiej żeby było ich mniej ale na kupionych domenach, na pewno 5 katalogów PP na regionalkach będą dużo wartościowsze od 15 PP na subdomenach.

  • Kwiecień 11, 2012 at 9:08 am
    Permalink

    Też jestem za tym żeby zrezygnować z subdomen. Lepiej troszkę drożej, ale bezpieczniej i skuteczniej.

  • Kwiecień 26, 2012 at 3:03 pm
    Permalink

    bez subdomen… pierwsze co to google kosi tych którzy oszczdzają. Quality over Quantity.

  • Maj 1, 2012 at 9:38 am
    Permalink

    z jednej strony dobra sprawa napewno nie zagoszczą tam allegro-wi pozycjonerzy którzy raczej preferują tzw darmowe pozycjonowanie a kosztów unikają jak ognia

  • Sierpień 6, 2012 at 2:07 pm
    Permalink

    Moja propozycja to 2 poziomy precli:
    jeden na subdomenach i jeden na domenach, a każdy kto wchodzi do systemu musi wnieść co najmniej jedną domenę + odpowiednią ilość subdomen, plus obowiązkowe podlinkowanie: 10 linków na domenę/15 na subdomenę.