DonLinkage – plany na najbliższą przyszłość

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

Przed momentem została zaktualizowana publiczna baza w DonLinkage – obecnie skutecznych dodań na publicznej bazie jest 2400. Ale to tak na marginesie, bo chcę napisać tutaj o planach aktualizacyjnych na najbliższą przyszłość. W jakim kierunku będzie się rozwijał DonLinkage? Zapraszam do lektury jeśli chcesz poznać planowany rozwój. Część z wymienionych rozwiązań jest już testowana, część dopiero się rodzi…

Po pierwsze obsługa skryptów. Poprawiam aktualnie dodawanie do PKSI, wprowadzam dodawanie do qlweb. Te opcje pojawią się już w najbliższej aktualizacji. Będzie dostępne może w tym tygodniu, może w następnym (oprócz tego będzie kilka innych poprawek).

Następnie będzie wprowadzona integracja z deathbycaptcha. A po co? Oczywiście będzie to pomocne przy dodawaniu do nowych skryptów, przyda się również do zwiększenia skuteczności rejestracji WordPress. Jeśli już piszę o nowych skryptach, na początek będzie to prawdopodobnie obsługa katalogu opartego na WordPress – ale to jeszcze nie jest ostatecznie zatwierdzone 🙂 Planowane jest też włączenie obsługi Wiki oraz… w dalszej perspektywie zakładanie profili na forach dyskusyjnych.

» «
 • Panel do zarządzania zapleczem WordPress - WPis
  Oszczędź czas na zarządzaniu zapleczem! Masowe dodawanie nowych treści i linków, edycja, usuwanie! Więcej informacji na http://i4a.pl/?p=wpis
 • LinkTak.pl - dobre linki
  Linki wysokiej jakości w dobrej cenie? Takie rzeczy tylko w LinkTak.pl

Nieco z innej beczki: będą wprowadzone (dość szybko) statystyki dla katalogów. Użytkownik będzie informowany o tym, dlaczego mu nie dodało do katalogu 🙂 Opcja na pewno przydatna. Przy okazji będzie można w szybkim tempie usunąć „martwe” katalogi.

Będzie też wprowadzona opcja automatycznego sprawdzania zaindeksowania katalogów. Ale… będzie to opcja dostępna tylko dla baz prywatnych.

DonLinkage wspomoże indeksację

No i będzie też dostępna pomocna rzecz przy indeksowaniu wpisów. W tym momencie już mogę napisać nieco więcej o tym projekcie. Będzie to system bardzo prosty, jednocześnie wydajny. Od użytkownika będzie wymagał posiadania przynajmniej kilku-kilkunastu podlinkowanych domen. Na strony wystarczy wrzucić prosty skrypt automatycznie generujący witrynę (lekki), a DonLinkage będzie wysyłał tam linki z raportów. Google chodząc po stronie będzie natykał się na linki do wpisów. Proste założenia, a wydajność naprawdę dobra.

Skuteczność systemu będzie zależała przede wszystkim od użytkownika. Ważny będzie sam proces „uczenia” skryptu. Najlepiej jeśli każda strona będzie miała osobny plik do uczenia. Wystarczy plik tekstowy na kilka kB i już będzie ładnie generowało unikalne teksty. Niemniej ważne będzie porządne podlinkowanie stron tak, aby skusić Google do indeksowania. Będą to dwa bardzo ważne czynniki wpływające na skuteczność całego systemu indeksującego.

Warto podkreślić, że system będzie lekki dla serwerów, a dodatkowo będzie można sobie podpiąć jakiś SWL, bo strony będą generowały dość duży site 🙂

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

2 thoughts on “DonLinkage – plany na najbliższą przyszłość

 • Maj 23, 2012 at 9:49 pm
  Permalink

  Na tym skrypcie będą wyświetlane tylko linki na własnych podlinkowanych domenach? Czy może będą się pojawiały u wszystkich użytkowników?

  Hmm. A zdradziłbyś coś o tym sofcie planowanym na wakacje. Być może się trochę domyślam na podstawie dawnej wypowiedzi z forum, ale pewności oczywiście brak. Przymierzam się do kupna pewnego softu, jednak jeśli to co planujesz będzie służyło do tego samego, to poczekam.

 • Maj 24, 2012 at 10:13 am
  Permalink

  Tylko na własnych.

  O sofcie jeszcze nie mogę wiele napisać, choć mam go ukończonego mniej więcej w 40-50%. Będzie to dla tych pozycjonerów, którzy cenią sobie stawianie zaplecza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow