Test BazaDon

Czym jest BazaDon? Krótko pisząc, jest to zamknięta baza precli dostępna jedynie dla użytkowników DonLinkage. Aktualnie baza liczy sobie 162 precle. Czy taką ilością precli można coś zdziałać? Sprawdźmy 🙂

Przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt, iż są to mocno zróżnicowane precle, oto statystyki:

      118 różnych IP
      31 różnych stref dns
      domeny rejestrowane od 2009 do 2012
      96 domen pierwszego rzędu (ponad 90% to domeny .pl)
      15 domen funkcjonalnych (com.pl, edu.pl etc.)
      31 domen regionalnych (system nie przyjmuje subdomen regionalnych)
      21 subdomen (głównie subdomeny na domenach .pl)
      Każdy precel ma inną budowę linków wewnętrznych (unikalność)

Tyle tytułem wstępu. Jeśli masz jakieś pytania do BazaDon śmiało możesz pisać w komentarzach 🙂 Teraz o teście jaki przygotowałem.

Główne założenia

Pozycjonowana będzie świeżo utworzona podstrona na 1 frazę. Dzisiaj podstrona ta została zaindeksowana przez Google i uplasowana dokładnie na 100 miejscu. Google Adwords wskazuje wysoką konkurencyjność frazy: 0,75. Wyszukiwań nie jest dużo, bo 500 ścisłych. Ale konwersja z tego ruchu podejrzewam, że może być bardzo wysoka. Cały serwis internetowy w którym została utworzona podstrona ma nieco ponad rok.

Do BazaDon zostanie dodany artykuł według wszystkich wytycznych, a więc bardzo naszpikowany synonimami zarówno w tytułach jak i treści. BazaDon automatycznie ucina linki z około 10% wysyłanych wpisów, więc tak naprawdę linków będzie na pewno mniej niż ilość aktywnych precli w bazie.

Wszystko zostanie dodane jednym rzutem, następnie będzie podlinkowane za pomocą DonLinkage (pójdzie 5-10 tysięcy wpisów na całość). Dzięki temu powstanie prosta mała piramidka:

No i to tyle. Jak będzie się działo coś ciekawego, dam znać. Wszystkich, którzy mają już dostęp do bazadon zachęcam do podobnych testów i dzielenia się wynikami 🙂

————update 1——21.11.2012——-
Jeszcze podam małą statystykę dla top10 dla testowanej frazy:
Top10 wg MajesticSEO.com – fresh index
1.
Referring Domains : 1,130
External Backlinks : 328,510
Referring Class C subnets: 652

2.
Referring Domains : 1,870
External Backlinks : 14,112
Referring Class C subnets: 692

3.
Referring Domains : 227
External Backlinks : 1,005
Referring Class C subnets: 170

4.
Referring Domains : 475
External Backlinks : 995
Referring Class C subnets: 290

5.
Referring Domains : 2,911
External Backlinks : 166,961
Referring Class C subnets: 1,551

6.
Referring Domains : 1,031
External Backlinks : 106,707
Referring Class C subnets: 593

7.
Referring Domains : 32
External Backlinks : 91,557
Referring Class C subnets: 21

8.
Referring Domains : 162
External Backlinks : 26,575
Referring Class C subnets: 133

9.
Referring Domains : 308
External Backlinks : 5,678
Referring Class C subnets: 228

10.
Referring Domains : 172
External Backlinks : 792
Referring Class C subnets: 114

Czyli wbicie się w top10 nie powinno być ekstremalnym wyzwaniem, ale top5 to już będzie extreme 🙂
Na razie jednak strona poza top100 🙁
———————————-

okazwłoka

Co jest grane?

37 thoughts on “Test BazaDon

  • Listopad 20, 2012 at 11:22 am
    Permalink

    Do której części BazyDon poszły wpisy? Dla tej dla ambitnych, czy leniwych 😉 ?

  • Listopad 20, 2012 at 11:28 am
    Permalink

    Do obu 🙂
    PS. Usunąłem link, nie sądzę że Twoja ksywka to „Studia podyplomowe” 😉

  • Listopad 20, 2012 at 11:35 am
    Permalink

    a jaką część całej bazy stanowią precle dla leniwych? 🙂

  • Listopad 20, 2012 at 11:42 am
    Permalink

    Nawet nie wiem 🙂 Jak dodaję wpis dla leniwych to ok 70-80 wpisów wchodzi z tego co kojarzę 🙂 Ale nie potwierdzam tego na 100%.

    Jeszcze nie puściłem ani jednego wpisu dla nieleniwych, więc dzisiaj się to zmieni – trochę trzeba się nagimnastykować przy tworzeniu projektu, ale takie były założenia 🙂

  • Listopad 20, 2012 at 11:45 am
    Permalink

    eeee, po co usuwałeś?

    Dobra czekamy na wyniki…

    Pozdrav
    Studia podyplomowe 😉

  • Listopad 20, 2012 at 11:51 am
    Permalink

    u mnie wchodzi średnio niecałe 100 leniwych (max chyba 113 w jednym projekcie). Pytałem bo chciałem się upewnić czy to normalne ilości czy może coś poszło nie tak 🙂 Ale wychodzi na to, że jest ok. Jak będę miał chwilę czasu żeby napisać teksty to też zrobię jakiś teścik na całą bazę.

  • Listopad 20, 2012 at 11:59 am
    Permalink

    Studia podyplomowe to łobuz 🙂
    Daj swoje imię czy coś w tym stylu, lepiej mieć link z innym anchorem niż go nie mieć 🙂

  • Listopad 20, 2012 at 12:15 pm
    Permalink

    Co znaczy „BazaDon automatycznie ucina linki z około 10% wysyłanych wpisów”? Puszcza wpisy bez linków, aby wyglądało to „naturalnie”, tak?

  • Listopad 20, 2012 at 12:16 pm
    Permalink

    Dokładnie tak. Takie wpisy nie są raportowane w DonLinkage – w raporcie znajdują się tylko te lokalizacje, w których jest link.

  • Listopad 20, 2012 at 12:45 pm
    Permalink

    Generalnie moc bazy jest całkiem niezła, ale wpisy się słabo indeksują i trzeba im pomagać. Przydałoby się naprawić sitemapę i kanał rss, może się poprawi.

  • Listopad 20, 2012 at 1:21 pm
    Permalink

    No dobra wygrałeś, ale szanse były nierówne 🙁

    I mój link: studia podyplomowe się nie pojawi z fajnym anchorem na tym
    zacnym blogu…..

    A na wyniki i tak czekam z niecierpliwością 🙂

    Pozdr
    Studia wieszjakie 😉

  • Listopad 20, 2012 at 2:42 pm
    Permalink

    ehh 🙂 Co ja mam z Tobą zrobić? 😀

  • Listopad 20, 2012 at 5:20 pm
    Permalink

    W sumie weszło 119 wpisów do bazadon, mniej więcej tyle się spodziewałem 🙂

  • Listopad 20, 2012 at 6:06 pm
    Permalink

    A jaka tematyka pozycjonowanego serwisu ?

  • Listopad 20, 2012 at 6:19 pm
    Permalink

    Internet/Komputery 😉

  • Listopad 20, 2012 at 7:46 pm
    Permalink

    119 razem, tak? A mi, jak ostatnio dodawałem projekt na studia podyplomowe, ale tylko na część dla leniuchów, weszło 82 szt., czyli ta część wygląda na większą, tak?

    Pozdr.
    Studia podyplomowe 😉

  • Listopad 20, 2012 at 9:13 pm
    Permalink

    Typ domeny nie zakłóci testu? Ja takich nie lubię, jakoś dziwnie rankują 😛

  • Listopad 21, 2012 at 10:28 am
    Permalink

    Możesz wytłumaczyć co masz na myśli z zakłóceniami przez typ domeny?

  • Listopad 21, 2012 at 12:09 pm
    Permalink

    Czy domena jest prawdziwego klienta? czy spokojnie może się zafiltrować i zniknąć na zawsze?

  • Listopad 21, 2012 at 12:29 pm
    Permalink

    Domena jest moja i to taka, na której bardzo mi zależy, więc nawet nie biorę pod uwagę, że coś złego może się stać.

  • Listopad 23, 2012 at 5:39 pm
    Permalink

    No no. Stronka awansowała na 13 pozycję 🙂

    A tak wyglądają statystyki top10 zrobione programem TopTenDon (info na blogu):

  • Listopad 26, 2012 at 12:47 pm
    Permalink

    Ja mam pytanko z innej beczki. Podlinkowując te wpisy Donlinkage robisz to ręcznie, czy też jest jakaś metoda na zautomatyzowanie procesu dodawania 100 projektów? 😉

  • Listopad 26, 2012 at 1:02 pm
    Permalink

    Nie dodałem 100 projektów, zrobiłem jeden projekt z automatycznym podlinkowanie z precli (stworzenie listy linków + %link1% …. %link3%

  • Listopad 29, 2012 at 10:23 am
    Permalink

    mam głupie pytanie: skoro to jest zamknięta baza, w której w dodatku dodawanie wpisów odbywa się bez ingerencji właścicieli precli (tzn bez moderacji) to dlaczego na 162 precle weszło tylko 119 wpisów? co z resztą? chyba powinno wejść 100% bez problemu

  • Listopad 29, 2012 at 1:33 pm
    Permalink

    Są tylko głupie odpowiedzi 😀 Postaram się jednak takiej nie dać 😉

    Najważniejsze sprawy
    Po pierwsze z około 10% wpisów wycinane są automatycznie linki i takie wpisy nie trafiają do raportów.
    Po drugie niektóre katalogi mogą mieć aktualnie jakiś problem np. z serwerem.

    W sumie tyle 🙂 Gdybym klinął ponawianie dodawania do nieudanych pewnie weszłoby jeszcze trochę wpisów. Ale to wystarczyło.

  • Listopad 30, 2012 at 11:30 am
    Permalink

    trochę wg mnie bez sensu jest ten podział na precle „dla leniwych” i pisane ręcznie bo z tego co widzę, to do tych zadbanych ludzie i tak wysyłają wpisy synonimizowane automatycznie a nie ręcznie, więc na jedno wychodzi. Mam nadzieje, że właściciele tych precli w końcu też dojdą do takiego wniosku i zaczną przyjmować wpisy automatyczne. Ale może warto pomyśleć nad zmianą regulaminu i od tej pory przyjmować do bazy tylko „leniwe” precle skoro nie sprawdził się pomysł z pisanymi ręcznie?

  • Listopad 30, 2012 at 4:19 pm
    Permalink

    A czym sprawdzasz pozycję testowanej strony?

  • Listopad 30, 2012 at 4:33 pm
    Permalink

    Mam swój prosty panel monitoringu – jeśli uporam się z kilkoma sprawami to przeznaczę go do sprzedaży.

  • Listopad 30, 2012 at 4:36 pm
    Permalink

    Bo ja monitoruję tę frazą donlinkiem i są same kreski… 😀 😉

  • Listopad 30, 2012 at 4:42 pm
    Permalink

    Widocznie nie trafiłeś z domeną 🙂

  • Listopad 30, 2012 at 5:00 pm
    Permalink

    Trafiłem, trafiłem. Na dowód:

    4 literka z domeny na pierwszym miejscu na tę frazę to a.

    I tak jak mówię. W donlinkage same kreski 😉 Natomiast przy sprawdzaniu organoleptycznym pozycja 13 oczywiście 😀 Chyba teraz wiadomo o czym marudzę 😛

  • Listopad 30, 2012 at 5:31 pm
    Permalink

    W top 10 są same domeny główne czy podstrony? Jeżeli są podstrony to statystyki z MJ pokazują wyniki dla podstron czy domen?

  • Grudzień 1, 2012 at 10:11 am
    Permalink

    hmm -> ok,ok 🙂 Ale chyba wiem dlaczego IDoNlinkage nie znajduje – poprawię tam monitoring 🙂

    Dziś pozycja 12. Dziś przyłożę jeszcze ok 4 tys wpisów do podlinkowania, bo na razie rzuciłem ok 1500 wpisów podlinkowujących co wystarczyło na zaindeksowanie 50% wpisów.

    W top10 jest 5 głównych i 5 podstron.

  • Grudzień 6, 2012 at 1:11 pm
    Permalink

    Widzę że pozycja dalej na 12-stej, jeśli dobrze zgadłem frazę:) Podaj jeszcze Oka ile miałeś udanych dodań do bazy don. Mi dodało tylko do 133/30 przy dodawaniu do bazy dla leniwych i tych mniej leniwych. Wydaje mi się że trochę mało weszło, skoro dostępnych pozycji jest 214.

  • Grudzień 6, 2012 at 1:15 pm
    Permalink

    Dziś wskoczyło na 11. Dodało mi wtedy 119 (było coś ok 160 wtedy). Posprawdzam srony z bazadon – może jakieś precle mają problemy.

  • Grudzień 10, 2012 at 6:59 pm
    Permalink

    Generalnie dodaje więcej wpisów gdy ustali się oddzielnie projekty dla bazy dla leniwych i bazy dla pracowitych. Gdy się puści jeden dodający do wszystkich wpisów wychodzi ok 30 mniej. Do tej pory trzy razy tak puszczałem projekty.

    No i czystkę trzeba zrobić bo część precli nie działa, a w bazie figurują. Do tego jakiś czas temu nie było problemów z dodawaniem do bazy bez spełnienia limitu punktowego, teraz nie wiem bo limit spełniam 😀

    Pozytywne jest to, że jak na razie bany się nas nie imają.

    Ile zaindeksowało w końcu tych wpisów?

  • Grudzień 11, 2012 at 10:37 am
    Permalink

    Już robię podsumowanie testu.