DonLinkage v4 – opis nowych funkcji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

Od wydania DonLinkage minęły już ponad 3 tygodnie 🙂 – dopiero teraz znalazłem chwilę czasu na opisanie nowych funkcji dostępnych w v4, oto one (ostrzegam, że jest tego dużo):

Dodanie obsługi Pligg
To moim zdaniem funkcja, która znacznie zwiększyła wartość DonLinkage. Została przygotowana rejestracja oraz dodawanie wpisów do stron opartych o Pligg. Aby cieszyć się dobrą skutecznością wysyłania wpisów trzeba zainwestować w OCR – może być zewnętrzny (deathbycaptcha), może być znany chyba wszystkim CaptchaSniper, a może być OCRdl – dedykowany OCR dla DonLinkage. Na domyślnej bazie można obecnie wyciągnąć około 700 wpisów do Pligg. Pligg są w większości autoapprove (publikują wpisy bez moderacji).

Dodanie obsługi phpld
To kolejna funkcja, która dość znacząco zwiększyła wartość DonLinkage. Trzeba jednak pamiętać, że phpld w 99% to anglojęzyczne katalogi, dlatego należy wysyłać wpisy napisane po angielsku (ew. po amerykańsku :D). Są praktycznie w 100% moderowane, dlatego trzeba się postarać przy tworzeniu opisu. Baza domyślna ma ponad 8 tysięcy adresów phpld – można zyskać mnóstwo wpisów.

» «
 • Panel do zarządzania zapleczem WordPress - WPis
  Oszczędź czas na zarządzaniu zapleczem! Masowe dodawanie nowych treści i linków, edycja, usuwanie! Więcej informacji na http://i4a.pl/?p=wpis
 • LinkTak.pl - dobre linki
  Linki wysokiej jakości w dobrej cenie? Takie rzeczy tylko w LinkTak.pl

Dodanie obsługi omnipress v2
To funkcja, która tylko troszkę zwiększa wartość DonLinkage 😉 – omnipress v2 nie jest zbyt popularnym skryptem precla, kilkadziesiąt sztuk w bazie, może w sieci znajdzie się ponad 100. Dodawanie wymaga OCR – albo deathbycaptcha albo OCRdl (dedykowany dla DonLinkage) – CaptchaSniper nie radzi sobie z captchą zastosowaną w omnipress v2.

Dodanie obsługi wordpress xml-rpc
To funkcja, która już dawno powinna znaleźć się w DonLinkage 🙂 – z rozwiązania tego cieszą się na pewno wszyscy, którzy dodają DonLinkagem wpisy do własnych precli. Opcja xml-rpc jest dużo szybsza i lżejsza dla serwerów – no i na pewno jest to opcja skuteczniejsza od „zwykłego” dodawania wpisów do WordPress.

Dodanie modułu „Czarna lista katalogów”
DonLinkage doczekał się także bardzo ważnego modułu czarnej listy katalogów. Na czarną listę katalogów można przesuwać te pozycje, które na przykład są zbanowane w Google albo po prostu nie udaje się na nich opublikować wpisu. Dzięki czarnej liście czyścimy bazę katalogów „ze śmieci”. Jest to rozwiązanie lepsze od usuwania pozycji z tego względu, że DonLinkage nie przyjmie spowrotem do bazy katalog, który jest na czarnej liście (na przykład przy automatycznej aktualizacji bazy katalogów).

Usprawnienie modułu „Harvester katalogów”
No, z tym modułem było dużo kłopotów przy aktualizacji 🙂 Co nowego? Przede wszystkim przyśpieszenie harvestowania, można teraz spokojnie „wklepać” nawet 20-30 tysięcy footprintów.

Usprawnienie modułu „Proxy”
Nastąpiło przerzucenie działania z plików do bazy danych. Został też dodany cron, który na bieżąco sprawdza czy proxy jest aktywne. Teraz już nie ma ograniczenia do 20-30 proxy, teraz można mieć w bazie tysiące proxy!

Przyśpieszenie dodawania poprzez możliwość wielokrotnego wywołania crona dodającego
Opcja szczególnie przydatna tam, gdzie harmonogramy liczą sobie tysiące pozycji. Gdy cron odpalany był co minutę nie było możliwości wypełnienia całego dobowego harmonogramu (w dobie mamy tylko 1440 minut, a jedno zadanie wymaga zwykle kilkukrotnego uruchomienia crona).

Cachowanie ilości udanych/nieudancych dodań
Ta opcja miała na celu przede wszystkim przyśpieszyć wczytywanie stron w panelu administracyjnym. No i udało się 🙂 Jedynym minusem jest konieczność odświeżania statystyk dodań przez kliknięcie ikonki. Rozwiązanie to docenią te osoby, które miały wprowadzone dziesiątki, czy też setki projektów.

Podłączenie proxymarket.pl z panelu
proxymarket.pl – tu bez komentarza 🙂 Można śmiało podpinać proxymarket z panelu. Jeśli nie wiesz czym jest proxymarket.pl – odwiedź stronę.

Szybki eksport katalogów do pliku txt
Teraz jednym kliknięciem zapiszesz adresy z dowolnej bazy do pliku txt.

Premium
Zostało też uruchomione premium. Premium zostanie poświęcony osobny wpis. Jest to opcja płatna, wykupąc dostajesz dostęp do codziennych aktualizacji baz (dzieje się to w pełni automatycznie), do zamkniętej bazy katalogów (będzie uruchomiona w tym tygodniu), każdego dnia otrzymasz też 3 świeże proxy i dostęp do nieograniczonej ilości generowanych tekstów i backlink checkera. Jeśli posiadasz DonLinkage bardziej szczegółowe informacje znajdziesz klikając w Premium.

Inne poprawki
Było wprowadzonych jeszcze wiele innych mniejszych poprawek, o których już nie pamiętam 🙂

No i jest jeszcze udostępniony poradnik online z filmikami instruktażowymi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

7 thoughts on “DonLinkage v4 – opis nowych funkcji

 • Styczeń 16, 2013 at 4:22 pm
  Permalink

  Najbardziej przydatna opcja wg mnie to pligg i czarna lista katalogów ktora ‚oszczedza’ nam troche serwera

 • Styczeń 16, 2013 at 7:47 pm
  Permalink

  czy można poznać obecną ilość katalogów na opcji premium ?

 • Styczeń 16, 2013 at 8:03 pm
  Permalink

  na tą czarną listę katalogi/precle powinny być wpisywane z automatu, jeżeli nie uda się do nich nic dodać przykładowo 10 razy

 • Styczeń 17, 2013 at 9:37 am
  Permalink

  Opcja automatycznego przenoszenia będzie przygotowana – oczywista oczywistość 🙂 Każdy będzie mógł sam określić warunki przenoszenia.

  Premium obecnie wygląda tak (w detekcji obecnie jest ponad 20 tysięcy adresów):
  WordPress: 2791
  OmniPress v1: 0
  OmniPress v2: 4
  WebMini: 1640
  DonMini: 9
  EasyDir: 241
  FreeGlobes: 190
  PKSI: 271
  OtwartyMini: 154
  QlWeb: 69
  Wiki: 1662
  GB PHP FUSION: 122
  GB RicarG: 21
  PHPLD: 1192
  PLIGG: 2520

  Niektóre pozycje mogą się pokrywać z tymi z podstawowej bazy DonLinkage.

 • Styczeń 17, 2013 at 4:47 pm
  Permalink

  Można by się zająć jeszcze tym problemem, że do baza-don można mieć dostęp w przypadku niespałeniania warunków. Jeśli kiedyś warunki były spełnione, a obecnie nie są bo domeny zostały usunięte, to wystarczy jedynie kliknąć sprawdź ponownie. Tu chodzi o to, żeby zmotywować ludzi do dodawania tych precli.

 • Styczeń 21, 2013 at 12:00 am
  Permalink

  Witam
  Chciałem się spytać jak tam prace nad ZapMangerem ;-)? Może są już na ukończeniu, skoro DonLinkage został opanowany? 😀 Już ponad pół roku czekamy 😉

  PS.
  Czy jest szansa na to, aby ów program pozwalał na zakładanie oraz prowadzenie blogów na darmowych platformach?

 • Styczeń 21, 2013 at 6:39 pm
  Permalink

  ZapManager – będzie na pewno wydany 🙂 Dawno go nie ruszałem tylko ze względu na brak czasu. Jeśli chodzi o darmowe platformy – rejestracji raczej nie będzie, ale wysyłane wpisów pewnie będzie dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow