w$p1erajmy hosp1cja – za 3 dni finish!

A właściwie za 2 dni, bo zostały jeszcze tylko 2 dni punktowane (jutro i w piątek). Napiszę tu nieco o strategii pozycjonowania, która pozwoliła uplasować stronę na 6 miejscu w Google (linkowana DonLinkage + e-weblink) na frazę konkursową.

Zwycięzca znany jest już od kilku dni, nie było niespodzianki, przez większość czasu zajmował 1 miejsce w Google, choć obecnie strona spadła na 2 miejsce w SERPACH. Drugie miejsce w konkursie również jest już zaklepane. Natomiast walka o najniższe miejsce na pudle (ale jakże zaszczytne) do ostatniego dnia będzie odbywała się pomiędzy trzema uczestnikami! Obecnie czołówka wygląda tak:
1. salek72 8650 pkt.
2. warzyd 5900 pkt.
3. thefirst 5105 pkt.
4. natalia 5105 pkt.
5. rankhouse 5000 pkt.

Jest ciekawie 🙂

Strona zgłoszona przez naszą firmę nie zawojowała serpów 🙂 Ale i tak jest lepiej niż się spodziewaliśmy. Domena regionalna wykupiona 28 marca, rozpoczęcie punktowania od 1 kwietnia – gołym okiem spóźniony start. W ogóle to cud, że udało się wziąć udział. Założenia były proste: zebrać trochę doświadczenia i nieco się pobawić pozycjonowaniem.

Reklama: Panel do zarządzania zapleczem WordPress - WPis

Oszczędź czas na zarządzaniu zapleczem! Masowe dodawanie nowych treści i linków, edycja, usuwanie! Więcej informacji na http://i4a.pl/?p=wpis

Na dzień dzisiejszy Top10 w konkursie zaklepane, jeszcze może uda się dopaść 7 miejsce. Obecnie strona zajmuje 6 miejsce w SERPACH na frazę konkursową „w$p1erajmy hosp1cja”. Zdradzę tu nieco sposób tego malutkiego sukcesu.

1. Strona. Na początek trzeba było zbudować stronę 🙂 Postawiliśmy na kod pisany od podstaw. Powstała prosta stronka z informacjami na stronie głównej i generowanej treści z „Przedwiośnia” na podstronach – dość szybko zaindeksowanych zostało około 1000 podstron.

2. Linkowanie było dość proste. Na początek link ze stopki na PiO, link z tego bloga i strony firmowej. Następnie 3-4 „blasty” z DonLinkage bez pośpiechu – około 20 wpisów dziennie na każdy rodzaj katalogu. Następnie poszło jeszcze 100k punktów e-weblinka, a w ostatnich 2-3 tygodniach 300k e-weblinka. Linkowane frazy z DonLinkage to w 100% fraza konkursowa, a w przypadku e-weblinka doszły też inne frazy w celu zróżnicowania anchorów.

3. 301 – bez 301 nie ma kołaczy. Na początek najważniejsze było zwiększenie zaufania do świeżej domeny regionalnej. I tak został stworzony wpis (jeszcze aktywne 301) na tym blogu. Oczywiście 301 nie poszło od razu. Najpierw żmudna praca podlinkowująca wpis frazą konkursową. I znów poszło kilka blastów DonLinkage – tym razem szybkich bez ograniczeń. Poszło też ok 20-30k punktów e-weblinka. Gdy tylko wpis zaczął się pojawiać w okolicach top20 – ciach 301!
Było jeszcze „kilka” innych przekierowań 301 – ale to już tajemnica zawodowa, z wiadomych względów nie mogę o tym napisać. W tym jedno przekierowanie z odzyskanej domeny (oczywiście po uprzednim mocnym podlinkowaniu DonLinkage + e-weblink).

Po tych zabiegach strona bardzo szybko wpadła w top10. Wykres pozycji można prześledzić na oficjalnej stronie mistrzostw – strona obijała się nawet o top3. Obecnie zajmuje 6 miejsce! Przyłożone są jeszcze punkty e-weblinka (zdjęte będą jutro), zostało jeszcze do zdjęcia kilka linków i… po zabawie 🙂

Gratuluję z tego miejsca zwycięzy – facet był bezkonkurencyjny! Gratuluję też drugiego miejsca, warzyd nie odpuszczał do końca. No i z zaciekawieniem do końca przyglądajmy się walce o 3 miejsce! Gratuluję też odwagi wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie (dokładnie 97 uczestników). Do następnego razu!

okazwłoka

Niezależny specjalista ds.... ble ble ble. Nie jestem żadnym specjalistą Raczej lubię bawić się z Google, odkrywać luki, pisać w PHP różne rozwiązania SEO i... tyle.

14 thoughts on “w$p1erajmy hosp1cja – za 3 dni finish!

 • Maj 29, 2013 at 1:10 pm
  Permalink

  Dzięki za podzielenie się swoją strategią na konkurs. Gratuluję też wyniku, top 10 to niezła pozycja w konkursie!

 • Maj 29, 2013 at 1:45 pm
  Permalink

  „Na dzień dzisiejszy Top10 w konkursie zaklepane, jeszcze może uda się dopaść 7 miejsce.”

  Nie uda się – już ja o to zadbam! 😛

 • Maj 29, 2013 at 2:10 pm
  Permalink

  Gratuluję. Top 10 po failsteracie jest dobrym wynikiem. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje. Wielu zadowolonych klientów życzę!

 • Maj 29, 2013 at 2:45 pm
  Permalink

  @Marek, przed chwilą komentowałeś na moim blogu jako „Marcin” (ten sam adres URL). Interesujące…

 • Maj 29, 2013 at 2:49 pm
  Permalink

  hi hi 😀 Wyszło szydło z work 😉

 • Maj 29, 2013 at 3:51 pm
  Permalink

  U mnie nie działa strona z wynikami, która jest podana we wpisie.

  Generalnie gratki dla zwycięzcy – zasłużył sobie. Walka o trzecie miejsce trwa 🙂

 • Maj 29, 2013 at 4:22 pm
  Permalink

  od kilku godzin mają problemy z serwerem 🙂

 • Maj 30, 2013 at 10:36 pm
  Permalink

  Ciekawe ile kosztowało pierwsze miejsce?

 • Maj 30, 2013 at 11:14 pm
  Permalink

  Też miałem falstarta, tyle że oszczędziłem na e-weblinku i tylko 75 poszło, jak dowaliliście 300k to spadłem na 11, generalnei e-web wymiata w temacie, bo przecież zapleczem się w konkursach nie linkuje 🙂 Pozdrawiam

 • Maj 31, 2013 at 8:11 am
  Permalink

  no i koniec zawodów 🙂 8 miejsce – jest dobrze 😉

 • Maj 31, 2013 at 10:42 am
  Permalink

  Fajnie, że podzieliłeś się swoimi doświadczeniami. Takie opisy „z życia wzięte” są najbardziej wartościowe.

  Poza tym gratulacje, że udaje Wam się utrzymać w TOP10 i to przy opóźnionym starcie – świetny wynik!

  Pewnie nigdy się nie dowiemy, ale z chęcią zobaczyłbym wykres obrazujący zależność: poniesionych nakładów finansowych do pozycji.

 • Czerwiec 2, 2013 at 11:38 am
  Permalink

  To ja odpowiem szczerze, trochę zabrakło komunikacji w teamie, w związku z czym pudła nie obroniliśmy choć długo trzymaliśmy 2 plac. koszt 5 miejsca wyniósł nas łącznie 2,5k PLN.
  http://www.atomowo.pl jednak na co dzień jesteśmy zapracowani także poza SEO. Więc dużo trzeba było zlecić np. teksty na precle i wpisy. Pewnie opiszemy sposób linkowania na stronie w linku. Ciekawostką jest, że te 5 miejsce zdobyte jest bez żadnego automatu bo i takie było założenie.

 • Czerwiec 3, 2013 at 9:57 am
  Permalink

  Jak duży był to team? 🙂

 • Czerwiec 16, 2013 at 4:15 pm
  Permalink

  aż dwie osoby, jednak bardzo zajęte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow