Fala banów, a swkat.pl (System Wymiany Katalogów)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

Jak wiadomo zeszłej nocy, gdy spaliśmy sobie spokojnie przyszła kryska od Matyska… Mnóstwo spamowych stron emitujących sztuczne linki przeszło w niebyt. Z Internetowych doniesień widać, że oberwały głównie strony emitujące rotacyjne linki SWL. Przed momentem przejrzałem i przeanalizowałem stan rzeczy w Systemie Wymiany Katalogów (SWKat.pl). Czy strony tego systemu oberwały tak jak rotacyjne SWLe?

Jak wiadomo (albo nie) SWKat.pl to system, do którego podłącza się katalogi stron, a emitowane linki to te z wpisów. Dodatkowo katalogi mogą być podłączone do SWL (ale widomo, mniej punktów za emitowanie linków, a jeszcze mniej jeśli to rotacja). Większość katalogów podpiętych pod System to katalogi bez dodatkowych SWL.

SWKat.pl również oberwał i to dość mocno. W ostatnich dniach szczytowa ilość aktywnych katalogów wynosiła 700. Obecnie mamy 544 aktywne katalogi. Daje to nieco ponad 22% zbanowanych katalogów. W porównaniu do blisko 50% zbanowanych stron w e-weblinku (informacja podana przez Artura Strzeleckiego z SilesiaSem.pl to naprawdę dobry wynik 😀

» «
 • Panel do zarządzania zapleczem WordPress - WPis
  Oszczędź czas na zarządzaniu zapleczem! Masowe dodawanie nowych treści i linków, edycja, usuwanie! Więcej informacji na http://i4a.pl/?p=wpis
 • LinkTak.pl - dobre linki
  Linki wysokiej jakości w dobrej cenie? Takie rzeczy tylko w LinkTak.pl

Ze szczegółów mogę wspomnieć, że większość katalogów które poleciały to katalogi postawione na domyślnych templatkach – wystarczy spojrzeć żeby wiedzieć w jakim celu powstały. Co ciekawe większość z nich to bardzo świeże katalogi z podobnymi startowymi wpisami – były wręcz identyczne. Starsze katalogi, bardziej zróżnicowane trzymają się nadal w indeksie. Widać, że robótki w Google były ręczne, można dalej działać.

Jeśli brakuje Ci obecnie miejscówek do katalogowania – koniecznie zapoznaj się z Systemem Wymiany Katalogów swkat.pl!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

One thought on “Fala banów, a swkat.pl (System Wymiany Katalogów)

 • Marzec 1, 2014 at 4:49 pm
  Permalink

  U mnie poleciały domeny, które kiedyś były w e-weblinku…

Comments are closed.

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow