SWL banowany, a SWK?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

Ręczne działania w stosunku do stron emitujących SWLe – do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Wiele osób handlujących punktami SWL będzie miało niezbyt udany urlop wakacyjny. No cóż, a jak wygląda sytuacja w SWK?

Całkiem prawdopodobne, że jeszcze nie słyszałeś o swk – swk to System Wymiany Katalogów. Na czym polega? Nie będę tu się rozpisywał, można poczytać na swkat.pl. Jedynie wspomnę, że do systemu jak łatwo się domyślić podpina się katalogi stron, a w zamian otrzymuje się punkty każdego miesiąca, które można przeznaczyć na katalogowanie w systemie lub sprzedaż punktów innym użytkownikom.

Czy system oberwał banami przy tej akcji? Nie. A czy choćby dostał rykoszetem? Nic z tych rzeczy! Od dwóch dni nic w systemie swkat.pl się nie zmieniło – żadnych banów. Wciąż ilość aktywnych katalogów systemu oscyluje w okolicach 300 katalogów.

» «
 • Panel do zarządzania zapleczem WordPress - WPis
  Oszczędź czas na zarządzaniu zapleczem! Masowe dodawanie nowych treści i linków, edycja, usuwanie! Więcej informacji na http://i4a.pl/?p=wpis
 • LinkTak.pl - dobre linki
  Linki wysokiej jakości w dobrej cenie? Takie rzeczy tylko w LinkTak.pl
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

10 thoughts on “SWL banowany, a SWK?

 • Lipiec 4, 2014 at 2:43 pm
  Permalink

  Nie chwal dnia przed zachodzie słońca jak miewają starzy pozycjonerzy. 🙂

  A tak na poważnie to widać, że problem rozłożony jest w czasie a nie do razu bum i wszystko leci. Można też podejrzewać pozostawienie wielu stron w wynikach które dostają komunikat o linkach wychodzących i wyzerowaniu ich mocy.

  Ale o tym przekonamy się za kilka tygodni

 • Lipiec 4, 2014 at 3:11 pm
  Permalink

  Tomek ma rację. Nie chwal dnia przed zachodem. Jeszcze jest czas by swkaty oberwały:)

 • Lipiec 4, 2014 at 3:16 pm
  Permalink

  minie jakimś cudem często omijały bany SWL-owe, ale tym razem jeżeli na subdomenie był chociaż jeden katalog z gotlinkiem czy e-weblinkiem cała domena oberwała. w raz preclami drugiego rzędu i pierwszego…. chyba będzie trzeba zobaczyć ten swk.

 • Lipiec 4, 2014 at 4:17 pm
  Permalink

  O widzę, że 100 katalogów przybyło – jest już 400!
  PS. Wszystkie 3 powyższe komentarze z neo 😉

 • Lipiec 4, 2014 at 4:42 pm
  Permalink

  NEO i co z tego 🙂 W miejscu gdzie mieszkam jest tylko neo było kiedyś orange free dom (ale tu pytania do uokik czemu już niema 🙁 )
  A jak widzisz nie chowam się za avatarem, nie używam nicka i nie pisze, że SWLe są bee. Więc nie rozumiem czemu piszesz w formie prześmiewczej, że neo

 • Lipiec 4, 2014 at 5:19 pm
  Permalink

  Oj tam od razu prześmiewczej. Rzuciło mi się po prostu w oczy że 3 komentarze pod rząd z bardzo bliskich IP poszły i tyle. Poza tym emotka 😉 oznacza – traktuj to na luzie 😀

 • Lipiec 4, 2014 at 6:54 pm
  Permalink

  Oka
  A teraz już nie NEO 😀 Wtedy z roboty pisałem 🙂

 • Lipiec 4, 2014 at 7:01 pm
  Permalink

  W SWK przydałby się jakiś unikaly skrypt katalogu, który nie zostawiałby żadnych footprintów i aby każda kopia czymś się różniła. Taka grupa katalogów byłaby prawdopodobnie bano-odporna, bez znaczenia jakie teksty itd. będą używane.

 • Lipiec 4, 2014 at 10:15 pm
  Permalink

  Powtarzając z klasykiem.

  „Nie bój, nie bój i tak Ci odłączą”

  Może Matt&Co zostawili sobie coś na jesień by z nudów nie umrzeć.

 • Lipiec 6, 2014 at 12:05 pm
  Permalink

  Jeśli w grupie masz choćby jeden katalog, na którym są SWLe to zmartwię Cię, działa to jak efekt domina, nawet gdy na pozostałych domenach nie było SWLi, Google wystarczy wyciągnięcie cech wspólnych domen i może powiązać całe zaplecza, niemniej jednak jeśli nie było na nich SWLi system jest bezpieczniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow