Zmiana DNS – dlaczego to tak długo trwa?

Zmiana DNS powinna trwać co najwyżej kilkanaście godzin. Zwykle jednak trwa to nawet do kilku, kilkunastu minut. Pewnie zdarzyło Ci się przy zmianie DNS odświeżać stronę, odświeżać, odświeżać i… klapa. Nie działa. Może coś źle zrobiłeś? Może pomyliłeś się przy definiowniu nowych DNSów? A może zwyczajnie coś poszło nie tak? Możesz być prawie pewny, że coś jest nie tak, jeśli czekasz już kilka godzin. Co w takim przypadku zrobić?

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości skorzystaj z darmowego narzędzia online: whatsmydns.net sprawdzanie DNS. Możesz sprawdzić tam aktualny stan propagacji DNS (po dokonaniu zmian rekordów dla domeny). DNSy sprawdzane są z różnych serwerów rozlokowanych praktycznie we wszystkich częściach świata. Ładnie widać jak z biegiem czasu coraz więcej serwerów łapie nowe DNSy.

Jeśli już po kilku minutach niektóre serwery pokazują nowe rekordy DNS oznacza to, że możesz być spokojny, wszystko jest OK. Ale gdy każdy serwer pokazuje stare DNSy – na 100% zrobiłeś coś nie tak. W takim przypadku musisz jeszcze raz przyjrzeć się dokonanym zmianom w panelu ustawień DNS Twojej domeny.

Reklama: Panel do zarządzania zapleczem WordPress - WPis

Oszczędź czas na zarządzaniu zapleczem! Masowe dodawanie nowych treści i linków, edycja, usuwanie! Więcej informacji na http://i4a.pl/?p=wpis

Oczywiście strona będzie dostępna „dla wszystkich” dopiero w momencie, gdy nowe DNSy widoczne są ze wszystkich serwerów.

okazwłoka

Niezależny specjalista ds.... ble ble ble. Nie jestem żadnym specjalistą Raczej lubię bawić się z Google, odkrywać luki, pisać w PHP różne rozwiązania SEO i... tyle.

2 thoughts on “Zmiana DNS – dlaczego to tak długo trwa?

 • Kwiecień 1, 2015 at 3:13 pm
  Permalink

  Warto też pamięać, że sam system i chyba nawet niektóre przeglądarki mogą trzymać w cache (nie pytajcie mnie o przeglądarki, ale dawniej ze stara Operą były takie cuda) stare DNSy i mimo tego, że strona już działa dobrze, to na naszym komputerze nadal lipa.
  Więc warto tez odświeżyć DNSy w systemie, jeśli trwa nam to za długo.

 • Kwiecień 11, 2015 at 11:55 am
  Permalink

  to co pisze poprzednik w komentarzu, dobrze nacisnąć ctrl + r bo nieraz zwykłe odświerzenie nie zadziała. Kiedyś miałem tak, że strona na jednej przeglądarce zapamiętała błąd, a na innej działała. Dopiero gdy oczyściłem historie wszystko było ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow