Obecnie stały SWL (na przykładzie systemu linktak.pl) to popularny sposób pozyskiwania linków. Mam okazję obserwować różne techniki pozyskiwania linków z tego systemu. Techniki bywają przeróżne. Oto kilka z nich.

Linkowanie w celu podniesienia statystyk majestic.com

LinkTak.pl odgórnie nie blokuje robotów majestic.com czy ahrefs.com (najpopularniejsze u nas serwisy zbierające informacje o linkach). Każdy wydawca ma możliwość blokowania tych robotów, ale niekoniecznie musi to robić. W systemie jest sporo stron, które ich po prostu nie blokują. I tu jest możliwość wykorzystania tych serwisów do linkowania w celu podniesienia statystyk w serwisie majestic.com (czy też ahrefs.com).

Więc jeśli głowisz się i troisz nad sposobem podlinkowania strony, by podnieść jej statystyki w takich serwisach, to zwróć koniecznie uwagę na System Wymiany Linków LinkTak.pl – obecnie chyba nie ma lepszego sposobu, by szybko i bezboleśnie podnieść na przykład Trust Flow czy Citation Flow. Podobnie się ma sprawa z parametrami ahrefs.com typu Domain Rating.

W jednym z następnych wpisów pokażę krok po kroku jak zoptymalizować zwiększenie parametru Trust Flow serwisu za pomocą LinkTak.pl na przykładzie nowej domeny. Wykorzystamy do tego także funkcjonalność Białej Listy w systemie.

Podlinkowanie dobrych artykułów sponsorowanych

Wydając grube pieniądze na artykuły sponsorowane warto zadbać o ich podlinkowanie. Tu SWL statyczny nadaje się idealnie. Kilka-kilkanaście linków na artykuł nie zaszkodzi, a ma wręcz świetne działanie wzmacniające. Wzmacnia się dzięki temu wartość SEO (w przypadku artykułu sponsorowanego z linkami). Z drugiej strony wzmacnia się też zasięg artykułu sponsorowanego (lepsza widoczność w SERPach).

Wzmacnianie i zróżnicowanie profilu linków

To w sumie najczęściej wykorzystywana obecnie technika. W przypadku dobrze podlinkowanego serwisu internetowego czy też sklepu internetowego można śmiało zlecić dodatkowe linkowanie z Systemu. Ważne, żeby takie linki stanowiły zdecydowaną mniejszość. Warto linkować cały serwis (nie tylko stronę główną) i pamiętać o tym, by różnicować też anchor teksty.

Linkowanie tylko z SWL

Zdarza się, że LinkTak.pl jest wykorzystywany jako jedyne źródło pozyskiwania linków. Taki sposób działa, jednak należy zachować szczególną ostrożność, bo nigdy nie wiadomo, co Google może wymyślić. Sposób świetnie nadaje się w przypadkach, gdy zafiltrowanie domeny nie będzie się wiązało ze stratami – choćby w przypadkach tymczasowych stron landing page. Ryzyko filtra na pewno minimalizuje linkowanie całego serwisu i mocne różnicowanie anchor tekstów.

Podlinkowanie innych stron

Z Systemu linkuje się najróżniejsze strony – produkty w sklepach internetowych, produkty i strony z programów partnerskich, strony zaplecza SEO, wpisy w katalogach.

Umiejętne korzystanie z SWL sprawi, że Twoje SEO będzie o wiele łatwiejsze. Odpowiednie korzystanie z artykułów sponsorowanych, linkowanie z publicznych miejsc (np. fora dyskusyjne), linkowanie z własnego zaplecza, linkowanie z SWL no i odpowiednia optymalizacja onsite sprawi, że odniesiesz sukcesy w SEO.

Nie lubisz Systemów Wymiany Linków?

A na koniec dla zagorzałych przeciwników SWL: jeśli korzystasz z zaplecza SEO, artykułów sponsorowanych, to tak naprawdę korzystasz z SWL:

Wszelkie linki służące do manipulowania rankingiem PageRank lub pozycją witryny w wynikach wyszukiwania Google mogą zostać uznane za część systemu wymiany linków i za naruszenie Wskazówek dla webmasterów Google.

źródło: https://support.google.com/webmasters/answer/66356?hl=pl

Do SWL zaliczają się (gdy przekazują PageRank):

  • kupowane linki (lub zdobywane za inne dobra)
  • wymiana linków (daj mi link, a ja dam tobie)
  • artykuły sponsorowane, gościnne na większą skalę
  • zoptymalizowane linki z forów
  • i wiele innych

 

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow