Sklep SEO – zalety i wady sklepów z usługami SEO

  • 4 listopada, 2022
  • 1

Co to jest Sklep SEO? To internetowy sklep lub platforma, gdzie można zamówić usługi związane z SEO, głównie są to backlinki, teksty i działania marketingowe w mediach społecznościowych. Zobaczmy jakie są zalety i jakie są wady sklepów SEO na przykładzie ofert backlinkowych.

W sklepach SEO w prosty sposób pozyskasz dobre linki, najlepiej przed decyzją o zakupie poprosić o próbkę stron…

W sklepie SEO klient składa zamówienie na konkretną ofertę opłacając ją przed rozpoczęciem wykonania danej usługi. Zazwyczaj klient przy zamówieniu musi wprowadzić takie niezbędne dane jak adres linkowanej strony, słowa kluczowe (w przypadku oferty na linki zwrotne). Następnie pracownik sklepu realizuje usługę według wytycznych, a na koniec klient otrzymuje raport z przeprowadzonej usługi (w przypadku backlinków będą to adresy pozyskanych linków). Oczywiście czas realizacji usługi jest różny, jest to po prostu element oferty.

Przykładowy sklep SEO

Przykład sklepu SEO: topx.pl

Jaka jest grupa docelowa sklepów SEO?

W zasadzie sklepy SEO powstały zarówno dla indywidualnego odbiorcy jak i dla agencji SEO. Sklep SEO jest bardzo wygodnym, prostym i szybkim sposobem na pozyskanie linków. Delikatnie już wchodzę na temat zalet i wad sklepów SEO, a więc może w skrócie napiszę: sklep SEO jest dla każdego, kto chce zamówić linki. Jakość linków to inna sprawa…

Jak wybrać dobrą ofertę w sklepie SEO?

Sklepy SEO miewają mocno zróżnicowane oferty na linkowanie, nie wszystkie będą pomocne w pozytywnym budowaniu rankingu. Na początek warto zwrócić uwagę na to, z jakich stron będą pozyskiwane linki. Patrzymy na takie kwestie jak:

Wygląd stron

Jeśli strona wygląda od razu na zrobioną pod backlinki, to faktycznie trzeba się zastanowić, czy jest to odpowiednie miejsce do linkowania Twojej strony. Po co sobie psuć profil linkowy i jeszcze za to płacić? Trzeba też zwrócić uwagę, czy strona jest czytelna i estetyczna.

 

Responsywność stron

Oczywiście nie jest to wymóg, ale jeśli w roku 2022 i później strona nie jest przystosowana do prawidłowego wyświetlania na urządzeniach mobilnych z mniejszym ekranem, to coś jest raczej nie tak.

 

 

Wiarygodność sklepu

Czy jest to nowy sklep? Czy można znaleźć w sieci jakieś opinie o sklepie i czy są one w przeważającej większości pozytywne? Czy pracownicy sklepu odpowiadają na zadawane pytania choćby poprzez formularz kontaktowy? Czy na stronie podane są pełne dane kontaktowe firmy odpowiedzialnej za prowadzenie sklepu? Czy sklep ma wdrożony certyfikat SSL?

 

Profil backlinków stron

Rzuć okiem (choćby poprzez ahrefs.com, majestic.com) czy strony z oferty są linkowane śmieciowymi linkami. Sprawdź też czy strony dobrze się indeksują w Google (za pomocą komendy site). Takie szybkie oględziny mogą wiele wyjaśnić w kwestii jakości. Nie ufaj ślepo wskaźnikom TF i DR.

 

Rocznik domen

Ze stronami jest tak, że im dłużej działają na danej domenie, tym mocniej będą kopać (przyjmując, że profil linkowy nie ulega pogorszeniu). Dlatego też na stronach postawionych na świeżych domenach linki są słabsze niż te na domenach kilkuletnich.

 

 

Czy w ogóle kupować linki w sklepach SEO?

Zdobywanie linków jest niezbędnym procesem w pozycjonowaniu strony internetowej. W jaki sposób je pozyskujesz? Z czasem pozyskiwanie linków w darmowy sposób może już nie mieć sensu, dlatego rozwiązaniem może być właśnie kupowanie linków. Kupowanie linków jest jedną z metod na pozyskanie linków. Pamiętaj jednak, że w niektórych przypadkach kupowanie linków może łamać wskazówki dla webmasterów wytyczone przez wyszukiwarkę Google. To trzeba mieć mieć na uwadze podejmując jakiekolwiek działania związane z SEO. Jeśli kupujesz linki z różnych źródeł, to dlaczego nie kupować w sklepach SEO po przeanalizowaniu oferty?

Zalety sklepów SEO

Długoterminowe umowy do kosza!

  1. Zamawiasz usługę (np. linki z wizytówek NAP)
  2. Płacisz
  3. Otrzymujesz zamówioną usługę
  4. Kończysz współpracę na ten moment – możesz zdecydować się na kolejną ofertę, a nie musisz

Czyli zero długoterminowych umów np. na rok czasu.

Rezygnujesz kiedy chcesz

W sumie to, o czym pisałem wyżej. Możesz zrezygnować z usług nawet po skorzystaniu z jednej oferty. Nie musisz czuć się przywiązany na siłę do usługodawcy.

Jasne zasady płatności

Od razu wiesz jaką kwotę zapłacisz za proponowaną usługę. Brak ukrytych kosztów, brak naliczanych kar. Wszystko jasne od początku do końca.

Udokumentowane usługi

Jeśli płacisz za linki, to otrzymujesz te linki za które zapłaciłeś i otrzymujesz raport – możesz linki zobaczyć i dotknąć (kliknąć), bo na zakończenie usługi otrzymasz raport z pozyskanymi linkami.

Szerokie spektrum ofert

W jednym sklepie SEO możesz znaleźć od kilkunastu do kilkuset różnych ofert! To między innymi publikacja ogłoszeń z linkami, wizytówki firmowe z linkami, wpisy do katalogów stron i wiele innych ofert.

Atrakcyjne ceny

Ceny w sklepach SEO są nieporównywalnie niskie z tymi oferowanymi przez agencje SEO. Przewaga sklepów SEO jest tutaj miażdżąca.

Szybkość wykonania usługi

Czas wykonania usługi zależy rzecz jasna od konkretnej oferty, ale rzadko się zdarza, żeby ktoś narzekał na długi czas oczekiwania w sklepach SEO. Niektóre sklepy SEO są w stanie dostarczyć zamówione linki jeszcze tego samego dnia!

Linki ze wskaźnikami

Przed zamówieniem usługi możesz śmiało poprosić pracowników sklepu SEO o przedstawienie statystyk z podstawowymi wskaźnikami SEO (np. te wskazujące na jakość i liczbę linków). Możesz nawet poprosić o dokładną listę stron, na których zostaną zamieszczone linki (oczywiście nie każdy sklep musi je przekazać).

Doradztwo SEO

Każdy sklep SEO jest w stanie doradzić swojemu klientowi w związku z pozyskiwaniem linków. Kontaktując się ze sklepem klient dowie się jaką usługą i w jakiej konfiguracji najlepiej zamówić w jego przypadku.

Możliwość samorozwoju

Korzystając z ofert sklepu SEO szybko zauważysz, że zdobywasz podstawową wiedzę związaną z pozycjonowaniem. Jeśli czegoś nie jesteś pewny, to śmiało możesz zapytać o opinię doświadczonych pracowników sklepu SEO – w miarę swojej możliwości udzielą dobrej odpowiedzi.

Wady sklepów SEO

Brak gwarancji efektu

Kupując w sklepie SEO nie możesz żądać efektów. Chyba żaden sklep SEO nie daje gwarancji na uzyskanie lepszych pozycji, a tym bardziej np. top10. Płatność za usługę należy się bez względu na efekt w pozycjach – dostajesz zamówioną usługę, ale bez gwarancji w pozycjach.

Konieczność zbadania oferty

Klient musi sprawdzić, czy oferta jest dla niego odpowiednia. Jeśli coś jest niejasne, nie ma odpowiednich danych podanych w ofercie, to zwyczajnie trzeba pisać do obsługi sklepu z prośbą o wyjaśnienie. Jeśli po dokładnym zbadaniu oferty nadal masz wątpliwości co do jakości usługi, to po prostu daj sobie z nią spokój. To do klienta należy dokładne przyjrzenie się ofercie i ostateczna decyzja o skorzystaniu z niej bądź o jej odrzuceniu. Klient musi poświęcić czas na sprawdzenie oferty i na ewentualne rozwianie swoich wątpliwości u źródła.

Fajny efekt, brak efektu bądź efekt ujemny

Decydując się na jakąś ofertę nie masz pewności, czy przyniesie Twojej stronie jakieś korzyści. A może się przecież zdarzyć tak, że strona spadnie w wynikach wyszukiwania po skorzystaniu z oferty sklepu SEO – dlatego ważne jest dokładnie przyjrzeć się ofercie przed skorzystaniem z niej. Oczywiście równie dobrze może się okazać, że po skorzystaniu z oferty Twoja strona dostanie pozytywnego „kopa” w wynikach wyszukiwania.

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow