Wielka podwyżka w OVH czyli ceny w górę dodatkowych IP i za serwery / hostingi

  • 31 października, 2022

Dotychczas w OVH płaciło się za dodatkowe IP jednorazowo – była to chyba jedyna taka oferta na rynku. Ale piękne czasy się kończą, począwszy od 1 grudnia 2022 trzeba będzie zapłacić za każde dodatkowe IP w ujęciu miesięcznym.

Piękne czasy się skończyły. Dla zamówień na dodatkowe IP sprzed 6 października 2022 opłaty zaczną obowiązywać od 1 grudnia. Od października za każde zamówione dodatkowe IP trzeba płacić miesięcznie 7 złotych, a nie tak jak do tej pory było jednorazowo 8 złotych. Marna pociecha jest taka, że opłaty dla „starych klientów” będą wprowadzane stopniowo:

W nawiązaniu do poprzednich komunikatów informujemy, że od 6 października 2022 cena usługi Additional IP w przypadku nowych zamówień (dodatkowe i geolokalizowane adresy IPv4 oraz failover) wynosi 7 PLN m-c / IP (netto), bez umowy terminowej i bez opłaty instalacyjnej.

W celu dostosowania wszystkich stawek do nowego cennika będziemy stopniowo wprowadzać zmiany również w odniesieniu do adresów Additional IP zamówionych przed tą datą:

  1. Od dnia 1 grudnia 2022 cena istniejących usług wynosić będzie 2,40 PLN m-c / IP (netto)
  2. Od dnia 1 kwietnia 2023 cena istniejących usług wynosić będzie 4,70 PLN m-c / IP (netto)
  3. Od dnia 1 września 2023 cena istniejących usług wynosić będzie 7 PLN m-c / IP (netto).

Wszystko byłoby OK, ale… o wprowadzeniu opłat dowiedziałem się z forum o pozycjonowaniu (PiO), a nie z oficjalnych źródeł :/

Serwery też w górę

O podwyżce za serwery zostałem poinformowany prawidłowo. Nie wiem dlaczego w tej samej wiadomości nie otrzymałem informacji o wprowadzeniu opłat za dodatkowe IP.

Podwyżka za serwery VPS wynosi dokładnie 10%. Podwyżką nie zostały objęte jedynie umowy dłuższe niż te zawarte na jeden miesiąc.

 

Kto będzie miał problemy po podwyżkach za dodatkowe IP?

Przede wszystkim dotknie to niemal wszystkie grupy użytkowników, którzy korzystają z dużych ilości dodatkowych IP. Z pewnością spamerzy będą mieli o wiele trudniej 🙂 Na pewno dużo usług internetowych jest prowadzonych dzięki tej taniej opcji dodatkowych IP.

Najtrudniej będzie się pogodzić z podwyżkami tym użytkownikom, którzy nie mają możliwości przeniesienia dodatkowego nieplanwanego obciążenia na użytkownika końcowego.

Podsumowanie

Od 1 grudnia 2022 roku za każde dodatkowe IP w ofercie OVH trzeba będzie płacić miesięcznie 7 złotych (zamiast jednorazowo 8 złotych). Stali klienci będą mieli trochę łatwiej, bowiem podwyżka będzie wprowadzana stopniowo – od 2,40 zł m-c do 7 zł m-c. Dodatkowo, klienci OVH będą też musieli zapłacić 10% więcej za serwery VPS.

Od 1 grudnia 2022 roku cena usługi dodatkowych IP w OVH wzrośnie z 8 złotych do 7 złotych miesięcznie. Stali klienci będą mieli łagodniejsze warunki, ponieważ cena będzie wprowadzana stopniowo – od 2,40 zł m-c do 7 zł m-c. Ponadto, serwery VPS będą droższe o 10%.

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow