Obecnie jest dostępnych sporo narzędzi do zarządzania zapleczem SEO. Wymieniać można długo, ale chciałbym tu opisać narzędzie, które można zainstalować na własnym serwerze.
Narzędzie, o którym chcę tu napisać to WPis. Jest to oprogramowanie do zarządzania zapleczem instalowane na serwerze z PHP i MySql. Oprócz funkcjonalności (o której poniżej piszę) WPis ma kilka ważnych zalet:
- 100% kontroli (narzędzie utrzymujesz na własnym serwerze)
- 100% prywatności
- brak opłat abonamentowych – licencja lifetime (płatne nieobowiązkowe aktualizacje)
- brak limitów na ilość obsługiwanych stron
Funkcjonalność
Projekty
Każdą obsługiwaną stronę można traktować indywidualnie umieszczając w dowolnej grupie stron. Wykonywanie zadań takich jak np. dodawanie artykułów jest możliwe zarówno indywidualnie dla strony jak i dla grupy (całej lub dowolnie wybranych stron z konkretnej grupy). Ale to nie wszystko, bo dodatkowo możliwe jest tworzenie projektów, do których można wybrać zupełnie dowolnie strony ze wszystkich lub wybranych grup. Brzmi skomplikowanie? Diagram powinien uprościć przekaz:
Oto przykładowy widok na rozkład anchorów i strony linkowane w obrębie projektu:
Możliwości
Możliwości panelu WPis są naprawdę rozbudowane pamiętając o tym, że można różne czynności wykonywać masowo na wielu stronach:
- automatyczna aktualizacja silnika WordPress, wtyczek, templatek
- publikowanie artykułów i stron (obsługa synonimów, ikony wpisów, kategorie, grafiki w treści z uploadem na serwer) z dostępem do raportów, obsługa custom fields
- zarządzanie komentarzami
- masowa edycja, dodawanie, usuwanie linków w artykułach
- zarządzanie blogroll (dodaj, usuń)
- zarządzanie użytkownikami (dodaj, usuń, edytuj)
- akcje na templatkach, pluginach, kategoriach, widgetach
- konfiguracja WordPress
- współpraca ze stronami zabezpieczonymi autoryzacją htaccess czy hidemywp. Możliwość współpracy z blogami ze zmienionymi nazwami plików i katalogów (wp-admin, xmlrpc.php, wp-login.php)
Ile kosztuje panel centralny WPis?
Kupując WPis płacisz jeden raz i nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów. W przypadku chęci aktualizacji możesz ją wykupić. Aktualne ceny:
Do końca tego tygodnia (tj. do końca 11.10.2019) zamów taniej o 20% z kodem:
20%OFF
Panel WPis + 3 miesiące aktualizacji: 320 zł netto +23% VAT z kodem rabatowym lub 400 zł netto bez kodu (opłata jednorazowa). Zamów tutaj.
Zaplecze w wielu przypadkach to nie jest najlepsze rozwiązanie. Dlaczego takie narzędzie są promowane?
Gdyż w wielu przypadkach zaplecze to najlepsze rozwiązanie w połączeniu z innymi metodami linkbuildingu.
@Marcin moglbys prosze podac przypadek kiedy zaplecze nad ktorym masz wlasna kontrole jest slabzym rozwiazaniem od wypalaniem kasy na zewnatrz [gdzie osmiele sie stwierdzic, ze obecnie 90% sieci to 'czyjes’ zaplecze] ? 😉
ale fakt.. myslalem ze WPis juz umiera.. a tutaj nagle paid content [hmm !?] – szok 😛
Ciekawi mnie przy ilu stronach zawleczkowych to narzędzie zaczyna się opłacać. Bo nie ukrywajmy to wszystko musi na siebie zarabiać.
WPis nie umiera, do kilku tygodni maksymalnie będzie obsługiwał nowy CMSpodZaplecze 😉 W zasadzie już może go używać, z tym że jeszcze troszkę czasu potrzebuję żeby go odpowiednio wprowadzić.
PS. WPis to moje rozwiązanie, więc nie jest to paid content 😉
Przy ilu się opłaca? Wtedy, gdy zaczynasz zauważać, że nie spędzasz za dużo czasu na wprowadzaniu zmian na wielu stronach. Niektórzy ogarniają ręcznie spore ilości, ale po co się męczyć i tracić czas.
Jeżeli na wszystkich swoich stronach miałbym „ACF | Advanced Custom Fields”, na każdej stronie takie same – to system obsłuży te strony?
Czy można przydzielać ilość publikacji na konto?
Ogólnie WPis obsługuje custom fields. Dla ułatwienia można sobie zdefiniować wcześniej custom fields w menu w konfiguracji. I tam za pomocą formularza można sobie zdefiniować różne Custom Fields.
Następnie przy dodawaniu artykułów można skorzystać z odpowiedniego menu.
Czyli za każdym razem trzeba wybrać odpowiednie custom fields i wypełnić. Myślę, że nie byłoby problemu z dorobieniem opcji typu „domyślny custom fields” żeby od razu przy każdym artykule automatycznie się wstawiało i wtedy tylko wartości custom fields trzeba by uzupełniać.
Ja osobiście korzystamy z WPIS – Zarządza się zapleczem SEO bardzo wygodnie Możesz w kilka chwil publikować wpisy z linkami na wielu swoich stronach. Wiec jest to mega wygodne. Do tego fajna pomoc techniczna.
i tego właśnie szukałem, aczkolwiek zastanawiam się czy pod 10-20 stron zapleczowych pod własne strony jest to aż tak potrzebne i ułatwiające życie? nie jest chyba niczym nadzwyczajnym i czasochłonnym? A może się mylę?