Wizytówki NAP – 120 linków w 8 minut

  • 19 października, 2019
  • 15

Ostatnia aktualizacja artykułu: 30 styczeń 2023.

Wizytówki NAP to świetny sposób na linkbuilding. Krok po kroku pokazuję jak szybko zdobyć ponad 120 linków ze stron z wizytówkami NAP.

Skoro już czytasz ten wpis, to pewnie wiesz czym są wizytówki NAP. W skrócie: to katalogi firm, w których zamieszcza się między innymi nazwę firmy (NAME), adres (ADDRESS) i telefon (PHONE) – skrót NAP.  Oprócz tych podstawowych danych można w nich zamieszczać inne dane np. email, ofertę, a czasem i link do strony firmowej! No i właśnie takie katalogi mają wartość SEO. Stąd poniżej krok po kroku jak zdobyć ponad 120 linków w osiem minut. Do dzieła.

Korzystamy z automatyzacji i zakładamy wizytówki NAP

KROK 1: Możliwości szybkiego zdobywania linków daje nam serwis https://topx.pl – założenie konta i zalogowanie  to jedna minuta.

KROK 2: Kupujemy pakiet wizytówek NAP (obecnie 120 zł netto, czasem dostępne są zniżki, warto sprawdzać. Cena może się zmienić w przyszłości) – 2 minuty.

KROK 3: Tworzymy nowy projekt – 5 minut. Tu pokazuję i omawiam w jaki sposób wypełnić projekt, by zyskać ponad 120 linków.

Wypełnienie projektu dla wizytówek NAP

Tworzymy nowy projekt i na początek dla projektu wybieramy zakupiony pakiet. Wprowadzamy nazwę projektu, a następnie nazwę firmy:

Następnie adres firmowej strony:

Dalej opis działalności, jest to krok opcjonalny, ale warto skorzystać:

Wypełniamy branżę dla firmy:

I typ działalności:

No i dane NAP:

I teraz klucz programu, dodatkowe linki:

Zwróć uwagę na ofertę 3. W przykładzie jest wprowadzona strona główna, która pokrywa się z polem URL strony firmowej. Przez to będą umieszczone dwa linki do strony głównej. Pierwszy będzie z anchorem „Programy na zamówienie”, drugi z anchorem https://www.i4a.pl (zadziała tu zasada first link count). Oczywiście według upodobań można by tutaj w ofercie 3 dodać koleją podstronę strony.

Kolejny krok to kolejna możliwość linkowania, tym razem do Social Media z atrybutem nofollow:

Określamy jeszcze tempo publikacji:

I według upodobań opcję botów:

Następny krok to wybranie stron na które mają być wysłane wizytówki NAP, zaznaczenie niezbędnych oświadczeń i zapis projektu.

Zapisany projekt trafia do moderacji, a następnie do publikacji. Po jakimś czasie w raporcie znajdzie się lista adresów z Twoimi wizytówkami NAP. Prawda, że proste i szybkie?

Za mało wizytówek? Dodatkowe wizytówki NAP

W serwisie topx.pl od jakiegoś czasu dostępny jest kolejny pakiet innych wizytówek NAP. Domen w pakiecie jest 17. Jest to pakiet oparty o mało popularny skrypt CMSpodZaplecze. We wpisie prezentowane są między innymi dane firmy jak i mapa (GoogleMaps). Oczywiście jest to wizytówka, w której można zamieścić aktywny link do pozycjonowanej strony.

Opis jak i cenę tego pakietu znajdziesz pod adresem https://topx.pl/?typ=pakiet&id=17-wizytowki-nap

Podsumowanie

Linkowanie z wizytówek NAP to dobry sposób na zróżnicowanie profilu linków. Co najważniejsze spełnia swoje zadanie pozycjonowania firmy w mapach Google.

Statystyki stron z omówionymi wizytówkami NAP znajdziesz tutaj. Zachęcam do korzystania.

Innym tanim, dobrym i szybkim sposobem na zdobywanie linków są katalogi stron. Listę unikalnych katalogów stron przygotowałem i zamieściłem na blogu: katalogi stron.

 

FAQ

Tak, o ile mają możliwość zamieszczenia aktywnego linka do firmowej strony internetowej. Najlepiej, jeśli będzie to link dofollow.

Category: NAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystko zależy od charakteru wizytówki, jednak w zdecydowanej większości można zamieścić przynajmniej jeden link do firmowej strony internetowej.

Category: NAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

NAP to skrót od angielskich słów: Name, Address, Phone – czyli Nazwa, Adres, Telefon. NAP to strony, na których można znaleźć informacje o firmach, to internetowe wizytówki firm,

Category: NAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Load More

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow