Szybkie zdobywanie mocnych linków z wysokim TrustFlow!

 • 8 sierpnia, 2018
 • 4

We wpisie pokażę pokrótce sposoby zdobywania mocnych linków ze stron z wysokim TrustFlow – od list pobieranych bezpośrednio z serwisu Majestic Seo, przez gotowe oferty na linkowanie ze stron z wysokim TrustFlow po bardzo szybki, niemal automatyczny i do tego niedrogi sposób zdobywania linków z wysokim TrustFlow. Tak więc dowiesz się szybko jak zdobyć mocne linki!

Linkowanie to wciąż jeden z najważniejszych elementów pozycjonowania. Nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić w najbliższym czasie. Oczywiście każdy chce zdobywać mocne linki do swoich stron czy stron swoich klientów – ale łatwe to nie jest. Czym są te mocne linki w SEO? Oczywiście te, które dają największego kopa stronie linkowanej. Ale jak sprawdzić, czy link z danej strony będzie kopał, jak sprawdzić które linki to faktycznie mocne linki? Z pomocą przychodzą nam liczne narzędzia, w tym Majestic SEO ze swoim parametrem TrustFlow.

Czym jest majestatyczny TrustFlow?

Krótko mówiąc jest to parametr oceniający jakość strony na podstawie (tylko i wyłącznie) linków do niej prowadzących. Dobrze podlinkowana strona powinna dawać mocne linki, tego się trzymajmy! Jednak znalezienie stron z wysokim TF nie jest takie łatwe, szczególnie że dodatkowym mocno ograniczającym warunkiem jest tu możliwość pozostawienia po sobie śladu w postaci linka. Po to przecież szukamy strony z wysokim TF, by wrzucić tam link, który przekaże sporo mocy SEO. Jak szukać stron z wysokim TF?

Sposób 1: szukamy stron z wysokim TrutFlow w majestic.com

Ogólnie mówiąc najlepiej przeglądnąć linki prowadzące do zupełnie różnych stron (najlepiej dobrze rankujących w podobnej tematyce – czytaj konkurencja) i sprawdzić możliwość umieszczenia linka na stronach, na których brakuje naszego linka. Minus jest taki, że tego typu działania zajmują sporo czasu. Aby korzystać z takiej funkcjonalności trzeba będzie wykupić przynajmniej najtańsze konto w majestic.com z ograniczonymi możliwościami (LITE) – koszt około 180 złotych miesięcznie. Wystarczy eksportować raporty z linkami, zrobić listę i… linkować (choć nie zawsze jest to możliwe).

Na więcej można sobie pozwolić na koncie PRO (około 370 zł miesięcznie), tam są przygotowane dedykowane narzędzia na przykład do porównywania linków pomiędzy dwoma stronami, tak jest w przypadku narzędzia „Solo Links”. Na blogu Majestic Seo można więcej poczytać o tym narzędziu, ale w skrócie:

Dzięki temu narzędziu możemy wyświetlić te linki, które ma konkurencja, ALE które nie znalazły się na naszej stronie!

Minus tego rozwiązania to spory nakład sił/czasu potrzeby do linkowania. Posiadanie listy stron na których konkurencja ma linki, a my nie to fajna sprawa, ale to nawet nie połowa sukcesu – powiedzmy jest to pierwszy krok, a to znaczy, że jeszcze daleka droga. Teraz trzeba jeszcze sprawdzić każdą stronę, sprawdzić możliwość umieszczenia linka. Czasem trzeba założyć konto (czasem jest to niemożliwe), czasem trzeba opłacić możliwość dodania wpisu, czasem trzeba napisać do właściciela strony. Pracy naprawdę sporo, ale kto powiedział, że ma być łatwo.

Sposób 2: korzystamy z gotowych ofert na linki z TrustFlow

Oferty tego typu bardzo szybko się zmieniają, więc raczej obędzie się tu bez konkretnych przykładów. Natomiast gdzie ich szukać? Na przykład w sklepach seo, na jedynym słusznym forum o pozycjonowaniu PiO czy po prostu za pomocą wujka Google.

Zazwyczaj można natknąć się na oferty dwojakiego rodzaju:

 • tworzenie profilów na forach z wysokim TF,
 • oferty na linkowanie z  sieci blogów z wysokim TF.

Jednostkowo pierwszy rodzaj oferty powinien być o wiele tańszy z tego względu, że wykonawca nie ponosi kosztów związanych z utrzymaniem domen i serwerów, ale za to musi się martwić utrzymaniem aktualności listy oraz musi utrzymać automat, z którego publikuje wpisy. Plusem tego typu oferty jest fakt, że nawet gdy wykonawca zwinie interes, to strony z linkami zostaną. Z jednej strony stanowi to niewątpliwy plus, ale z drugiej strony wykonawca nie ma żadnego wpływu na czas pozostania linków na nieswoich stronach.

Sposób 3: strony z wysokim TrustFlow, które aż proszą się o zamieszczenie na nich linków

Tu trochę pomarzymy sobie, zamknij na chwilkę oczy, wyobraź sobie taki bieg zdarzeń:

 1. Logujesz się do panelu.
 2. Klikasz zakładkę „Utwórz link”.
 3. Wprowadzasz adres strony, anchory.
 4. Wybierasz zamieszczanie 10, a niech będzie 20 linków dziennie z wysokim TF.
 5. Dobierasz odpowiednio tematycznie strony do swojego linka spośród dziesiątek tysięcy dostępnych stron.
 6. Klikasz przycisk „Zapisz”.
 7. I teraz codziennie w zakładce z linkami widzisz nowe linki na stronach z wysokim TF!

Prawda, że piękny to sen? Nie, to nie sen! To system LinkTak.pl z którym bez problemu, bez najmniejszego wysiłku przeprowadzisz kampanie linkowania ze stron z wysokim TrustFlow – bo to ten parametr ma główny wpływ na ocenę stron w systemie! Sprawdź statystyki na stronie LinkTak.pl:

System LinkTak.pl mierzy wartość stron (TrustRank) głównie za pomocą parametrów TrustFlow i RD z serwisu Majestic Seo. Linkuj z najmocniejszych stron (statystyki na chwilę obecną):

143 domen z TrustFlow > 30

652 domen z TrustFlow 20-30

955 domen z TrustFlow 10-20

211 domen z TrustFlow 5-10

LinkTak.pl – plusy i minusy

Plusy:

 • szybkie ustawianie dowolnej ilości kampanii TrustRank
 • szybkie i bezobsługowe zdobywanie linków (do kilku godzin)
 • możliwość ustawienia tematyczności linków
 • możliwość przeglądania i usuwania niechcianych linków
 • średni koszt linku 30 punktów, w przeliczeniu około 23 grosze netto miesięcznie

Minusy:

 • linki są usuwane  w przypadku braku płatności

Jak zdobyć mocne linki w inny sposób?

Na blogu opisałem wiele sposobów na pozyskiwanie mocnych linków, te którymi na pewno warto się jeszcze zainteresować, to:

 1. Wizytówki NAP katalogi stron firmowych (jak szybko zdobyć mocne linki z katalogów NAP).
 2. Katalogi stron www -katalogi niekoniecznie stron firmowych. Wybieraj unikalne, wtedy jest większa szansa, że pozyskane linki będą mocnymi linkami.

Podsumowanie

Który sposób jest najlepszy na zdobycie mocnych linków? Pierwszy (Majestic) jest drogi i mozolny, drugi (oferty) nieco tańszy i nie wymaga wysiłku (przygotowanie takich linków zajmie jednak trochę czasu – może nawet kilka tygodni), trzeci (Linktak.pl) jest tani, nie wymaga wysiłku i jest wręcz ekspresowy. Zatem jeśli szukasz szybkiego sposobu na zdobywanie linków z TrustFlow to tak, LinkTak.pl jest tu najlepszy. Jednak naucz się korzystać z tych wszystkich sposobów, bo każdy z nich jest wart uwagi. Dzięki tym trzem sposobom zdobędziesz mocne linki!

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow