[TEST] – linki ze stron bez ruchu VS linki ze stron z ruchem

  • 17 maja, 2019
  • 10

Wiele osób w branży SEO uważa, że linki ze stron z ruchem są mocniejsze. Ja uważam, że  ruch nie jest wyznacznikiem mocy linka. Ale to moje odczucia, warto je w jakiś sposób zweryfikować. Tak więc czas zacząć test.

Do testu przygotowane zostały cztery strony na zupełnie świeżych, nigdy nie rejestrowanych domenach. Każda ze stron to prosta strona html zawierająca pozycjonowaną frazę na początku pierwszego akapitu (pozycjonowane słowo będzie podane przy wynikach, na razie nazwijmy XYZ).  Poza słowem kluczowym treść strony stanowią zlepki sylab w akapitach. Tytuły stron (title) i adresy domen nie mają nic wspólnego z frazą. Struktura stron jest identyczna.

Wszystkie strony linkowane są z systemu linktak.pl – każda strona otrzyma po 80 linków na stronę główną, anchorem będzie bezpośrednio fraza XYZ (czyli Exact Match bez jakichkolwiek odmian).  Strona numer 1 i strona numer 2 są linkowane z podstron serwisów, które mają zerowy ruch z wyszukiwarki Google. Natomiast strona numer 3 i strona numer 4 są linkowane ze stron, które wykazują ruch z wyszukiwarki Google (jest to mierzone za pomocą serwisu SemStorm.pl).  Wszystkie linki będą prowadziły z podstron (z pominięciem stron głównych) ze stron, które mają Rank w systemie linktak.pl o wartości minimum 4.

Będziemy mierzyć pozycję stron na słowo kluczowe XYZ, pod XYZ kryje się fraza:

SecretTa treść dostępna jest po wpisaniu kodu
Masz już kod? Wpisz:

Słowo kluczowe zostało tak dobrane, by było łatwe w pozycjonowaniu.

Czas start! Zapraszam do komentarzy, jeśli są jakieś pytania i sugestie dotyczące testu.

 

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow