Strona dns.pl zmieniła swoje oblicze. Pierwsze wrażenie: czy ja dobrze trafiłem? Domeny zarejestrowane w NASK w przeciągu ostatniego dnia? Taka lista jest naprawdę sporym marzeniem, tu musimy się jednak zadowolić tylko i wyłącznie podaną ilością.  Ilość domen zarejestrowanych w przeciągu ostatniego dnia jest widoczna od razu w banerze, podobnie jak ogólna ilość domen w rejestrze (to można było przeglądać w statystykach)! Nie przypominam sobie, żeby NASK prezentował ilość domen zarejestrowanych z ostatniego dnia – taka pozytywna zmiana na plus.

Co jeszcze się zmieniło Czy aby na pewno tylko wygląd? Przyjrzyjmy się bliżej czterem usługom, z których zwykle korzysta się na stronie dns.pl

Przeglądarka domen

Przeglądarka domen służy do szybkiego sprawdzenia statusu domeny (zarejestrowana, wolna, wygasająca). Oprócz nowego wyglądu w przypadku domeny zarejestrowanej zostanie nam zaprezentowana lista domen wolnych z innymi rozszerzeniami.

A co z limitami? Niestety nadal biedne 60 zapytań na godzinę per IP 🙁

 

WHOIS

Tu od razu rzuca się w oczy nowe zabezpieczenie formularza – przejście na recaptcha nocpatcha. A co z limitami? Biednie: 100 przez przeglądarkę i 100 przez port 43 – niestety w ujęciu dobowym :/

 

Domeny wygasające

Tu zero zmian 😀 – oprócz wyglądu.

 

Statystyki

Tu zero zmian 😀 – oprócz wyglądu.

Na uwagę zasługuje fakt, o którym wspomniałem na początku. Jest podawana ilość domen zarejestrowanych w przeciągu ostatniego dnia (na stronie głównej). Na próżno jednak szukać informacji, czy jest to ilość rejestrowana w dniu dzisiejszym, czy w przeciągu ostatnich 24 godzin. Na próżno też szukać informacji jak często ta ilość jest aktualizowana. Na szczęście są statystyki: https://dns.pl/statystyki/liczba_nowozarejestrowanych_nazw_domeny_pl – wystarczy przełączyć się na ostatnie 60 dni.

 

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow