Wyszukiwarka Google pyta, czy .pl to moja domena…

  • 18 maja, 2016

Jakiś czas temu pisałem o błędnie interpretowanym przez Google operatorze id. Dziś pokazuję kolejny błąd w interpretacji wyszukiwarki Google. Tym razem chodzi o parametr site.

W zasadzie można wpisać dowolne rozszerzenie domeny, by Google na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania wrzuciło swoje Google Webmasters. Tak wygląda pierwszy wynik (w zasadzie „Promocja Google”) dla zapytania site:.pl:

Sprawdź w Google Search Console

www.google.com/webmasters/
Jesteś właścicielem witryny .pl? Możesz uzyskać dostęp do danych Google dotyczących indeksowania i pozycji witryny w rankingu.

Tak samo wygląda sprawa gdy do paska wyszukiwarki wpiszesz site:.com, site:.eu itd. Można nawet wpisać po kropce nieistniejące rozszerzenie domeny np. site:.wowdi5678. Ale to nie koniec dziwnego interpretowania parametru site.

Spróbuj wpisać do wyszukiwarki np. site:++++.pl

Znowu zobaczysz:

Sprawdź w Google Search Console

www.google.com/webmasters/
Jesteś właścicielem witryny ++++.pl? Możesz uzyskać dostęp do danych Google dotyczących indeksowania i pozycji witryny w rankingu.

 

Ale to nie wszystko, bo pod tym zapytaniem prezentowane są różne domeny z rozszerzeniem .pl. Jeśli wyszukiwarka interpretuje ++++.pl jako domenę, to nie powinna prezentować wyników innych domen.

Jeszcze jedno odkrycie związane z parametrem site, tym razem praktyczne wykorzystanie do wyszukiwania domen prezentowane jest w następnym wpisie.

 

 

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow