Operator site – w jaki sposób układana jest kolejność wyników?

 • 22 października, 2022

Operator site przydaje nam się w wielu przypadkach. Może służyć między innymi do sprawdzania, czy stronę nie dopadł jakiś filtr lub jakieś poważne problemy z indeksacją. Parametr jest rzadziej wykorzystywany do sprawdzania rzeczywistej liczby zindeksowanych podstron.Jak każdy doświadczony SEOwiec zdążył zauważyć, site to operator mocno niedokładny (konkretne przykłady znajdziesz we wpisie na blogu topx.pl: operator site). Ale tutaj sprawdźmy inną kwestę: w jaki sposób układana jest kolejność wyników przy operatorze site?

Jakiś czas temu próbowałem za pomocą parametru site porównywać wartość SEO różnych domen, proces ten opisałem tu na blogu we wpisie o próbie określenia PageRanku. Wszystko pięknie, ale doszedłem tam do wniosku, że:

A to wszystko przez to, że dla zapytań z operatorem „site” Google najwyraźniej wyświetla strony sortując je… nie wiadomo po czym 😀

Dziś już wiadomo po czym 🙂 A raczej… wiadomo od Google. A wiadomo, że Google nie zawsze powie całą prawdę 🙂 Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dokumentacji Google dotyczącym parametru site:

 • Operator 
  1
  site:

   bez zapytania (np. 

  1
  site:example.com

  ) nie ustala rankingu wyników. Na najwyższej pozycji zwykle wyświetlany jest najkrótszy URL powiązany z danym prefiksem, ale poza tym wyniki są ułożone losowo.

Komentarz chyba zbędny. Ale przynajmniej nie trzeba się domyślać 🙂 Dokument w polskiej wersji językowej znajdziesz pod linkiem https://developers.google.com/search/docs/advanced/debug/search-operators/all-search-site?hl=pl

 

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow