Operator site – w jaki sposób układana jest kolejność wyników?

 • 22 października, 2022

Operator site przydaje nam się w wielu przypadkach. Może służyć między innymi do sprawdzania, czy stronę nie dopadł jakiś filtr lub jakieś poważne problemy z indeksacją. Parametr jest rzadziej wykorzystywany do sprawdzania rzeczywistej liczby zindeksowanych podstron.Jak każdy doświadczony SEOwiec zdążył zauważyć, site to operator mocno niedokładny (konkretne przykłady znajdziesz we wpisie na blogu topx.pl: operator site). Ale tutaj sprawdźmy inną kwestę: w jaki sposób układana jest kolejność wyników przy operatorze site?

Jakiś czas temu próbowałem za pomocą parametru site porównywać wartość SEO różnych domen, proces ten opisałem tu na blogu we wpisie o próbie określenia PageRanku. Wszystko pięknie, ale doszedłem tam do wniosku, że:

A to wszystko przez to, że dla zapytań z operatorem „site” Google najwyraźniej wyświetla strony sortując je… nie wiadomo po czym 😀

Dziś już wiadomo po czym 🙂 A raczej… wiadomo od Google. A wiadomo, że Google nie zawsze powie całą prawdę 🙂 Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dokumentacji Google dotyczącym parametru site:

 • Operator 
  1
  site:

   bez zapytania (np. 

  1
  site:example.com

  ) nie ustala rankingu wyników. Na najwyższej pozycji zwykle wyświetlany jest najkrótszy URL powiązany z danym prefiksem, ale poza tym wyniki są ułożone losowo.

Komentarz chyba zbędny. Ale przynajmniej nie trzeba się domyślać 🙂 Dokument w polskiej wersji językowej znajdziesz pod linkiem https://developers.google.com/search/docs/advanced/debug/search-operators/all-search-site?hl=pl

Operator site przydaje się do wielu rzeczy, w tym do sprawdzania, czy strona nie jest objęta filtrem lub ma jakiś problem z indeksacją. Może też służyć do porównywania wartości SEO różnych domen. Jak się okazało Google sortuje wyniki przy operatorze site losowo, co potwierdza dokumentacja firmy.

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow