Długo zapowiadany, bo już od stycznia. Wielu się niecierpliwiło 🙂 Zapowiadanych dat uruchomienia systemu było sporo… Ale w końcu jest nowy SWL: linktak.pl.
Wiele osób cieszy się z powodu powstania tego nowego systemu – jest spore grono osób, które będą korzystały z systemu do linkowania, ale nie brakuje też chętnych wydawców. O popularności tego rozwiązania niech świadczy choćby fakt, że o systemie nigdzie oficjalnie nie dało się przeczytać, a zarejestrowało się w nim 50 użytkowników.
>No, ale dość tego lania wody. Może jakieś konkrety? Co to w ogóle za system, jakie są zalety, jakie wady, z czym to się je?
Rzecz najważniejsza: jest to system linków stałych. Strony oceniane są na podstawie parametrów z Majestic.com (TF,RD,CF), dodatkowo przydatność stron weryfikowana jest w Google.
Wydawca musi zgłosić podstrony serwisu, które biorą udział w systemie (podając url, treść główną i tagi). Wydawca za zgłoszone i przyjęte strony od razu otrzymuje punkty (jeszcze przed przydzieleniem linków). Oczywiście, aby podstrona punktowała, musi być zaindeksowana w Google. Co więcej, podstrona wypada z punktowania jeśli indeksowanie nie będzie cykliczne (czyli zamieszczane na niej linki nie będą zauważane przez GoogleBota, co dla linkującego jest bezużyteczne). System ma wbudowane wspomaganie indeksacji (gdy link nie zaindeksuje się sam z siebie, to zostaje wysłany do systemu indeksującego http://indeksowanie.i4a.pl ), gdy wbudowany system zawiedzie z indeksacją, o indeksację proszony jest wydawca – a jeśli to zawiedzie, to podstrona zostaje odrzucona.
Jak widać nacisk został położony na indeksowanie publikowanych linków, system nie zrzuca tego na linkujących, to wydawca ma zadbać o indeksację (a system linktak.pl będzie próbował pomóc).
Ile mamy stron?
Miało być około 500 domen na start. Ale nie przygotowałem tych stron, tak jak to planowane było pół roku temu. Wszystko po to, by dać szanse wydawcom na tworzenie zaplecza pod linktak.pl – a chętnych nie brakuje, deklarują postawienie na początek po kilkanaście czy kilkadziesiąt (czasem więcej) stron na start do testów. W między czasie powstał system blogero.pl – tam było ponad 1000 domen na start. Dlaczego „było”? Bo system już zdążył upaść – wydawcy się nie znaleźli. Odpowiadając na pytanie, stron w systemie na tę chwilę jest około 30, a dokładnie 27 🙂 Z tygodnia na tydzień ta ilość powinna rosnąć i rosnąć…
Inne informacje:
- strony nie są oceniane pod względem wyglądu, muszą coś sobą po prostu prezentować
- nie przyjmowane są generowane treści (chyba, że tego nie widać 🙂
- nie przyjmowane są kopie treści (chyba, że tego nie widać 😉
- każdy link wychodzący obcina 15% otrzymanych punktów
- zakaz linkowania ze stopek i umieszczania linków obok siebie
- punktowanie długości treści głównej (na podstronach)
- nie ma linkowania ze stron z tagami, z kategoriami czy ze stron wyszukiwania i innych podobnych (chyba, że mają dodaną unikalną treść na 500 znaków)
System obecnie działa w wersji beta (pewnie jeszcze długo, bo na pewno sporo do zrobienia jest). System początkowo będzie zupełnie darmowy. Gdy przyjdzie czas, system będzie pobierał prowizje od przelewów punktowych w wysokości 5-10%. Nie będzie zabierania powierzchni na linki – dzięki temu Ci, którzy będą produkowali punkty na własne potrzeby będą korzystali z systemu za darmo.
Co jeszcze?
Pewnie jest wiele istotnych spraw, o których tu nie wspomniałem, szczegóły można bez problemu obadać wchodząc na stronę systemu: http://linktak.pl
logo sugeruje ze mam to czytac „tlinktak”… lepiej nie bierz sie za identyfikacje wizualna okazwloka bo to tragedia. pytanie na koncu grafiki „potrzeba linków?” i co? gdzie odpowiadasz na to? gdzie sugerujesz ze moze miec te linki… tragedia.
Dlaczego wizualnie tak szkaradnie?
brzmi dobrze 🙂 czy będzie jakaś opcja na tematyczne wybory umieszczenia dodania strony ? jakiś próg wejścia stron w system DR / UR / TR etc.. ?
@Mion – dzięki za zainteresowanie 🙂 Można by to też czytać +linktak, można też czytać wspak, można czytać taklink i można jeszcze inaczej. Logo to nie zwykły napis. Jak kto gdzie można te linki mieć, w tlinktak 😀
@Hell – bo ma być funkcjonalnie. Pokaż mi piękny SWL i od razu napisz, jakie to daje korzyści.
Jeśli pytasz o zamieszczanie linków, to można dobierać miejsce dla linka po kategorii/tagach/treści. Nie ma żadnego progu wejścia dla stron, po prostu tych najsłabszych nie będzie się opłacało trzymać.
A ja wam mówię, że logo stanowi nawiązanie do ulubionych miętówek Okazwłoki 😛
Nazwa też 😉