SWL z możliwością ręcznego dobierania miejsc na linki – LinkTak!

  • 7 maja, 2024

Większość specjalistów SEO nie korzysta z SWL z takiego powodu, że nigdy nie wiadomo gdzie link wyląduje. A co byś powiedział, gdyby istniał (bo istnieje) taki SWL, w  którym możesz zdecydować na jakiej stronie zostanie zamieszczony link? Gdybyś mógł przejrzeć sobie najpierw stronę i dopiero zdecydować o publikacji linka lub odpuszczeniu takiej miejscówki? Co byś sądził o takiej możliwości?

Jak działa tradycyjny SWL? Definiujesz projekt, jakieś słowa kluczowe i zdajesz się na algorytm (mniej lub bardziej trafny). Linki trafią na różne strony, a Ty masz później sporo pracy z przeglądaniem i ewentualnym usuwaniem niechcianych linków.

Umówmy się: w SWLach również tych statycznych są różne strony, jedne gorsze, inne mniej gorsze, a zdarzają się też fajne strony.

To spora wada systemów wymiany linków – spora losowość w doborze miejscówek. Ale jest SWL linktak.pl, w którym ta niedogodność została zlikwidowana. Może pokażę na szybko jak to wygląda, jest to opcja dostępna dla każdego użytkownika systemu, który ma na swoim koncie przynajmniej tysiąc punktów (równowartość 10 zł).

Krok 1. Tworzymy projekt

Można śmiało skorzystać z menu bocznego wybierając „Linki”=>”Nowy Link”:

Tworzymy standardowo projekt, wszystkie pola są raczej dobrze opisane, można też skorzystać z poradnika linkowania. Najważniejsze, żeby zablokować automatyczne wysyłanie linków. W tym celu należy ustawić na zero dwa pola: „Ile wysyłać linków” oraz „Ilość docelowa„, jednocześnie zostawiamy niezaznaczoną opcję „Usuwaj linki jeśli strony przestaną spełniać kryteria„. Tak ustawiony projekt sam nie ruszy, a o to właśnie nam chodzi – chcemy dobierać linki ręcznie, a nie automatycznie.

Krok 2. Przechodzimy do wyszukiwarki stron

Możemy przejść do ręcznej wyszukiwarki na dwa sposoby.

Przejdź do wyszukiwarki z listy projektów

Przejdź do wyszukiwarki z menu bocznego

Wygląd wyszukiwarki

Krok 3. Wyszykujemy nowe miejsca na linki

Do wyboru mamy wiele kryteriów, po ich zdefiniowaniu klikamy „Wyszukaj”. Otrzymamy listę dopasowanych wyników. Pojedynczy wynik wygląda dokładnie tak:

Mamy podany koszt publikacji linka, możemy zamieścić jeden link lub wynająć od razu wszystkie miejsca (jeśli są wolne). Poza tym widać parametry strony i podstawowe informacje. Oczywiście jest podany dokładny adres strony, więc możemy ją prześwietlić w dowolny sposób.

Jeśli link Ci odpowiada, to klikasz „Publikuj” lub „Wynajmij i publikuj”:

Jeśli strona Ci nie pasuje, to po prostu ją pomijasz lub klikasz wykluczenie dla obecnej sesji (dopóki się nie wylogujesz, ta strona będzie ukrywana):

Możesz też dodać od razu domenę na czarną listę, wtedy więcej nie będzie się pokazywała przed Twoim obliczem:

Linki z SWL z prawdziwym ręcznym dopasowaniem!

Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Link trafia tylko na stronę, na której chcesz zobaczyć link. W przypadku SWL takiego jak linktak.pl, masz możliwość wyboru konkretnej strony, na której chcesz umieścić link.

To eliminuje problem niepewności co do miejsca, gdzie link wyląduje, ponieważ możesz dokładnie przejrzeć stronę przed podjęciem decyzji. Dzięki temu masz kontrolę nad jakością i doborem witryny do Twojej strategii linkowania. Możesz uniknąć niskiej jakości stron oraz wybrać te, które najlepiej pasują do Twoich potrzeb.

Proces jest prosty i przejrzysty. Tworzysz projekt, a następnie przeglądasz dostępne strony, mając pełną kontrolę nad wyborem. Możesz również łatwo odrzucić strony, które Ci nie odpowiadają, co pozwala Ci skoncentrować się tylko na tych, które mają potencjał zwiększenia wartości Twojej witryny.

Dzięki temu rozwiązaniu możesz efektywniej zarządzać swoją strategią linkowania, oszczędzając czas i zasoby na wybieranie odpowiednich miejsc do umieszczenia linków. Dodatkowo, eliminuje to frustrację związana z losowym dobieraniem stron w tradycyjnych systemach wymiany linków.

Jest to tani sposób na linkowanie – zupełnie nic nie ryzykując można naprawdę wiele zyskać. Średni koszt linka w systemie linktak.pl to 50 punktów, a 1000 punktów można wynająć na miesiąc nawet za 6 zł. Czyli taki link kosztuje średnio 30 groszy miesięcznie, a 3,6 zł rocznie. Tylko tyle za link, który w stu procentach Ci odpowiada!

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow