SERP Google ciągle ulega zmianom. Coraz więcej reklam i dodatkowych widgetów, a coraz mniej informacji o stronach. Od jakiegoś czasu Google przestaje pokazywać ilość zindeksowanych stron za pomocą rozszerzonego operatora wyszukiwania „site:” – abstrahując już od tego, że parametr ten często nie pokazuje nawet przybliżonej wartości zindeksowanych podstron (co można łatwo sprawdzić dla domen podpiętych pod GSC).

Sprawdziłem dzisiaj na kilku przeglądarkach, na żadnej nie pokazuje ilości wyników:

Nie jest to odosobniony przypadek u mnie. Zaglądnąłem jednak z ciekawości do źródła html w przeglądarce. I co tam znalazłem:

Jak widać informacja jest, ale… nie dla człowieka. Z informacji tej korzystają crawlery, ale kto normalny zagląda do źródła strony? Czy zostanie tylko opcja sprawdzanie poziomu zaindeksowania w GSC dla zweryfikowanych domen?

Informacja zapisana w źródle nie dała mi jednak spokoju. I faktycznie znalazłem w końcu magiczny przycisk „Narzędzia”, po którego kliknięciu pokazują się odpowiednie informacje:

Uff…

Jakiś czas temu Google zapowiedziało wycofanie opcji cache. Przeczytasz o tym we wpisie: Google pozbywa się funkcji Cache z wyszukiwarki

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow