Blogger – automatyczna publikacja wpisów na blogerze za pomocą DonLinkage

  • 27 stycznia, 2017
  • 2

DonLinkage v6 to narzędzie, które można wykorzystać zarówno do zdobywania linków z profilów, katalogów, ksiąg gości i innych tego typu publicznych miejscówek, jak i do publikacji wpisów na własnym zapleczu, również do publikacji wpisów na platformie Blogger. Jak się do tego zabrać? Opis poniżej.

To prawda, że DonLinkage nie ma specjalnie przygotowanego silnika publikującego wpisy po API w bloggerze (jest w naszej aplikacji WPis). Ale do publikacji wpisów na bloggerze można użyć silnika o nazwie „E-mail sender”. Tak, publikację wpisów na bloggerze można uzyskać metodą wysłania wiadomości email przez DonLinkage v6.

Krok 1 – konfiguracja bloga

Konfiguracja bloggera do przyjmowania wpisów przez email jest banalnie prosta. Należy zalogować się na konto bloggera, wybrać odpowiedni blog i wejść w menu „Ustawienia->Email”. W sekcji „Publikowanie przez e-maila” podajemy dowolny ciąg znaków w „secretWords”. SecretWords będzie tworzył email, za pomocą którego będziemy publikowali wpisy. Zaznaczamy jeszcze opcję „Publikuj e-mail od razu”, zapisujemy formularz  i… gotowe. Nie zapomnij skopiować zdefiniowany adres email. Oczywiście dla każdego bloga należy poczynić podobne kroki.

Krok 2 – przygotowanie bazy w DonLinkage

Klik w menu „Bazy adresów”, następnie w „Bazy prywatne”. W górnej części tworzymy nową bazę wybierając z listy silników „Email sender”. Następnie trzeba przeładować stronę i kliknąć „Dodaj” przy nowo utworzonej bazie email sendera. Do bazy wystarczy wprowadzić teraz dane w formacie:

1
http://adresblogera.blogger.com;;;tuUtworzonyEmailzBlogera@blogger.com

I w zasadzie tyle. Po zapisaniu można tworzyć projekt i dodawać wpisy do stworzonej bazy. Moduł „Email sender” nadaje się do wysyłania wpisów na każdą platformę obsługującą publikację wpisów przez email, w tym między innymi na WordPress (oczywiście WordPress posiada własne silniki dodające w DonLinkage v6: zarówno przez panel jak i przez xmlrpc).

 

 

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow