Kto i jak stosuje pozycjonowanie SWL ?

Przede wszystkim są to firmy SEO (agencje SEO, agencje pozycjonujące) do pozycjonowania stron klientów, ale także właściciele sklepów internetowych, użytkownicy systemów partnerskich, właściciele stron (osobistych jak i firmowych).

Czym jest SWL?

SWL to nic innego jak sieć stron internetowych, które umożliwiają emisję linków systemowych. Dla uściślenia dodam, że chodzi o SWL statyczny, czyli taki na którym linki wyświetlają się ciągle w tym samym miejscu, nie są podmieniane (umieszczane na innych stronach) co jakiś czas – tak jak w przypadku systemów rotacyjnych. SWL na polskim rynku SEO to nie nowy wynalazek, więc pewnie to już wiesz 🙂

Jak SWL wykorzystują agencje pozycjonujące?

Przede wszystkim widać tutaj zdrowe podejście firm do linkowania z SWL. Nie idą na łatwiznę, a linki z systemów traktują jako zróżnicowanie profilu linków dla stron, jako uzupełnienie, a nie główne źródło.

Reklama: Panel do zarządzania zapleczem WordPress - WPis

Oszczędź czas na zarządzaniu zapleczem! Masowe dodawanie nowych treści i linków, edycja, usuwanie! Więcej informacji na http://i4a.pl/?p=wpis

Główną część linków stanowią zazwyczaj te pochodzące z branżowych portali, blogów i forów i tematycznych katalogów. Firmy pozycjonujące mają w zwyczaju blokowanie robotów zbierających informacje o linkach (typu ahrefs, majestic) na własnych zasobach (zaplecze SEO), więc ciężko powiedzieć w jakiej skali firmy stosują własne zaplecza do linkowania – ale na pewno stosują (źródło: kontakty własne).

Niemniej linki z SWLi stałych stosowane są przez agencje zazwyczaj na strony pozycjonowane, rzadko na własne strony zapleczowe (z których linkowane są pozycjonowane strony).

 

Jak SWL wykorzystuje się do pozycjonowania sklepów internetowych?

Zazwyczaj z SWL stosowane jest linkowanie głęboko w strukturę sklepu – chodzi o produkty oraz kategorie. Jeśli stosowane jest linkowanie strony głównej, to symbolicznie i zazwyczaj do zróżnicowania anchor tekstów.

 

Jak SWL wykorzystuje się do pozycjonowania stron programów partnerskich?

Na stronę produktu z programu partnerskiego typu landing page zazwyczaj kieruje się jak najwięcej linków w jak najkrótszym czasie – czyli im więcej linków, tym lepiej. Oczywiście ograniczeniem jest tu budżet oraz możliwości systemu.

 

Jak SWL wykorzystują właściciele stron firmowych i prywatnych?

W tej kwestii bywa różnie. Niektórzy stosują techniki wykorzystywane przez agencje pozycjonujące, inni zdaje się, że po skatalogowaniu stron rzucają się z linkowaniem z SWLa. Dobrze, gdy mocno różnicują anchory, gdy linkują cały serwis, a nie tylko stronę główną – ale z tym bywa różnie.

Stosowanie SWL jest popularne!

Jeszcze kilka late temu SWLe były często podstawą linkowania, dziś jest to jeden z wielu elementów strategii linkowania. Linkowanie z SWL jest bardzo łatwe, można dokładnie określić ilość linków z konkretnymi anchorami, a nawet ustawić czy link ma mieć atrybut nofollow. To wszystko dostępne od ręki, bez wysiłku. Koszt jednostkowy linka jest zwykle śmiesznie niski. Stosowanie linkowania z SWL z głową (nie jako główne źródło pozyskiwania linków) jest nie mniej bezpieczne niż każdy inny sposób zdobywania linków.

okazwłoka

Niezależny specjalista ds.... ble ble ble. Nie jestem żadnym specjalistą Raczej lubię bawić się z Google, odkrywać luki, pisać w PHP różne rozwiązania SEO i... tyle.

4 thoughts on “Kto i jak stosuje pozycjonowanie SWL ?

 • Sierpień 24, 2018 at 12:42 pm
  Permalink

  SWL’e były popularne, ale aktualnie raczej odchodzi się o tego typu pozyskiwania linków. Ewentualnie żeby podlinkować zaplecze, etc.

 • Sierpień 24, 2018 at 3:13 pm
  Permalink

  Były popularne i popularne są nadal, to fakt mniej niż wcześniej. I stąd warto się nimi zainteresować, bo wracają do łask 🙂

 • Sierpień 25, 2018 at 11:35 pm
  Permalink

  Chyba wiele osób ma sentyment do swl-a, artykuł wygenerował prawie 300 odsłon na planecie, co nie zdarza się często ostatnio:)

 • Sierpień 27, 2018 at 10:37 am
  Permalink

  Tak, to bardzo łatwy i szybki sposób linkowania 🙂 Kiedyś można było linkować tylko SWLami i były super wyniki. Dziś tak łatwo nie ma 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow