SWL stały 2018 – 2019 – przegląd – Systemy Wymiany Linków

  • 14 listopada, 2018
  • 4

SWLe stałe mają się dobrze, jest w czym wybierać, choć o ból głowy z tego powodu trudno. Oto 3 systemy, które obecnie żyją i są rozwijane:

linktak.pl 

Jeden z nowszych systemów. Powstał w 2017 roku. Jest mocno moderowany, odrzuca treści generowane i tworzone na podstawie synonimów, nie zamieszcza linków na stronach typu tagi, kategorie. Ocenianie stron opiera na statystykach serwisu majestic.com. Oznacza to, że najwięcej punktów w systemie otrzymują strony, które są dobrze podlinkowane – a więc faktycznie linki z nich dają moc SEO. Oprócz tego system premiuje strony bez linków wychodzących, zwraca uwagę na unikalność IP, wiek domen. Co ważne, system punktuje tylko te strony, na których faktycznie linki są indeksowane przez Google.

seomatik.pl 

To system linków stałych, zwraca uwagę między innymi na unikalność IP, jakość treści, wygląd. Nie korzystałem nigdy z tego systemu, z tego co wiem jest zazwyczaj wykorzystywany przez klientów do linkowania stron zapleczowych, ale też docelowych. System co jakiś czas na stronie publikuje testy pozycjonowania stron seomatikiem.

statlink.pl 

To jeden ze starszych systemów. Świetnie radził sobie, gdy statystyki stron opierał o PageRank. Od momentu zablokowania dostępu do PageRank system zanotował spory spadek. Na dzisiejszy dzień system ocenia strony według ruchu (pobiera dane z serwisu SemStorm) i wyglądu.

 

Systemy, które wyglądają na opuszczone

Nie brakuje systemów opuszczonych lub wyglądających na opuszczone:

linkme.pl – na stronie prezentowane są okazałe statystyki, ale niestety to tylko pozostałość po świetności systemu – wygląda na to, że nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Forum systemu nie działa. Sam jakimś cudem funkcjonuje, ale jak to zauważył ostatnio jeden z użytkowników na forum PiO: „Na 60 sprawdzonych linków, znalazłem 10 działających stron, a na 1 nawet był przydzielony link!”.

livelink.pl – w panelu widnieje informacja o PageRank strony. Z takiego systemu nie chciałbym korzystać w czasach, gdy już dawno PageRank nie jest ujawniany.

linkorn.pl – brak możliwości zarejestrowania konta. Nie przychodzi mail aktywacyjny.

 

Jeśli znasz polski statyczny SWL, podaj nazwę w komentarzu. Sprawdzę i (może) dopiszę.

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow