SWL stały 2018 – 2019 – przegląd – Systemy Wymiany Linków

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocen, średnia: 5,00 / 5)
Loading...

SWLe stałe mają się dobrze, jest w czym wybierać, choć o ból głowy z tego powodu trudno. Oto 3 systemy, które obecnie żyją i są rozwijane:

linktak.pl 

Jeden z nowszych systemów. Powstał w 2017 roku. Jest mocno moderowany, odrzuca treści generowane i tworzone na podstawie synonimów, nie zamieszcza linków na stronach typu tagi, kategorie. Ocenianie stron opiera na statystykach serwisu majestic.com. Oznacza to, że najwięcej punktów w systemie otrzymują strony, które są dobrze podlinkowane – a więc faktycznie linki z nich dają moc SEO. Oprócz tego system premiuje strony bez linków wychodzących, zwraca uwagę na unikalność IP, wiek domen. Co ważne, system punktuje tylko te strony, na których faktycznie linki są indeksowane przez Google.

seomatik.pl 

To system linków stałych, zwraca uwagę między innymi na unikalność IP, jakość treści, wygląd. Nie korzystałem nigdy z tego systemu, z tego co wiem jest zazwyczaj wykorzystywany przez klientów do linkowania stron zapleczowych, ale też docelowych. System co jakiś czas na stronie publikuje testy pozycjonowania stron seomatikiem.

statlink.pl 

To jeden ze starszych systemów. Świetnie radził sobie, gdy statystyki stron opierał o PageRank. Od momentu zablokowania dostępu do PageRank system zanotował spory spadek. Na dzisiejszy dzień system ocenia strony według ruchu (pobiera dane z serwisu SemStorm) i wyglądu.

 

Systemy, które wyglądają na opuszczone

Nie brakuje systemów opuszczonych lub wyglądających na opuszczone:

linkme.pl – na stronie prezentowane są okazałe statystyki, ale niestety to tylko pozostałość po świetności systemu – wygląda na to, że nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Forum systemu nie działa. Sam jakimś cudem funkcjonuje, ale jak to zauważył ostatnio jeden z użytkowników na forum PiO: „Na 60 sprawdzonych linków, znalazłem 10 działających stron, a na 1 nawet był przydzielony link!”.

livelink.pl – w panelu widnieje informacja o PageRank strony. Z takiego systemu nie chciałbym korzystać w czasach, gdy już dawno PageRank nie jest ujawniany.

linkorn.pl – brak możliwości zarejestrowania konta. Nie przychodzi mail aktywacyjny.

 

Jeśli znasz polski statyczny SWL, podaj nazwę w komentarzu. Sprawdzę i (może) dopiszę.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocen, średnia: 5,00 / 5)
Loading...

4 thoughts on “SWL stały 2018 – 2019 – przegląd – Systemy Wymiany Linków

 • Listopad 23, 2018 at 11:01 am
  Permalink

  Seomatik – jesteś absolutnie pewien fragmentu „zwraca uwagę między innymi na (…) jakość treści”? 😛 Zrobili jakąś kompletną czystkę starych stron i nabór mnóstwa nowych względem tego, co się tam działo jakieś 10 lat temu? 😛

 • Listopad 24, 2018 at 4:43 pm
  Permalink

  Absolutnie jestem pewien tylko tego, że do końca życia będę płacił podatki (2in1). Z tego co wiem, to zaczęli tam moderować zasoby 🙂

 • lipiec 13, 2021 at 10:03 pm
  Permalink

  obecnie to raczej już lipa z tymi systemami, chyba ze tier no 2 lub niżej ?

 • lipiec 14, 2021 at 1:29 pm
  Permalink

  Piszę na przykładzie linktak.pl – bardzo dobre do zróżnicowania profilu linków jak i szybkiego podlinkowania stron, których żywotność z założenia nie ma być długa. Oczywiście do podlinkowania zaplecza też dobre (opłacalne gdy wybiera się tańsze linki w systemie).

  Z systemów korzystają serwisy z czołówki stron polskich pod względem liczby odwiedzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow