Powstaje nowy serwis (typu Ahrefs, Majestic) – jest już w sieci!

  • 26 lipca, 2021
  • 10

Jeszcze w tym roku ma powstać polski serwis internetowy monitorujący backlinki. Rozwiązań tego typu jest już co najmniej kilka,  bezkonkurencyjne są obecnie Ahrefs i Majestic. Nie ma jednak dostępnego rozwiązania dedykowanego na rynek polski. Tak, to już za niedługo się zmieni. Nowy serwis ma bowiem monitorować „jedynie” polskojęzyczną część internetu.

Obecnie polskich domen obsługiwanych przez NASK jest niemal 2,5 miliona. Do tego dochodzą polskie strony na domenach obsługiwanych przez inne rejestry (bardzo często domeny eu, com, biz, info  i nowe generyczne domeny). Oprócz tego bardzo dużo polskich stron jest stawianych na stronach web 2.0 – blogspot czy wordpress. Jest jeszcze grupa polskich domen np. co.pl, za.pl. Robi się z tego wszystkiego bardzo pokaźna ilość stron (może to być ilość nawet 3-4 miliona stron). Właśnie te wszystkie strony mają być monitorowane przez nowy serwis.

Czy nowe narzędzie się przyjmie? Czy w ogóle jest miejsce na rynku na nowe narzędzie monitorujące linki? Zobaczymy. Więcej szczegółów poznamy na pewno już wkrótce!


Aktualizacja 26 lipca 2021

Serwis można już podglądnąć w sieci, będzie zamieszczony pod adresem https://znajo.pl! Na razie serwis prezentuje tylko niewielki wycinek bazy. Już widać, że nie jest to żart i moją zapowiedź trzeba brać na poważnie 🙂


Aktualizacja 9 wrzesień 2021

Serwis znajo.pl monitoruje już linki z ponad 4 mln domen!

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow