W końcu skrypt CMS Pod Zaplecze (CPZ) jest na takim poziomie, że można go upublicznić. O tym CMSie pisałem już w listopadzie 2018 (ale zleciało) we wpisie: cmsPodZaplecze zamiast WordPress na zapleczu SEO!
Jak szybko można się zorientować, głównymi zaletami tego CMSa miały być:
- bezpieczeństwo w porównaniu z WordPress (a w zasadzie brak chętnych do prób łamania zabezpieczeń)
- możliwość obsługi przez xmlrpc.php (np. dodawanie artykułów)
Te dwie ważne zalety zostały podtrzymane w najnowszej wersji CPZ (na ten moment CPS ma numer 1.24). Jednak moim zdaniem to by było za mało, żeby CMS mógł odnieść nawet mały sukcesik w SEO.
Na dzień dzisiejszy innymi dodatkowymi zaletami CPZ są:
- łatwość tworzenia nowych formatów wpisów
- łatwość przygotowywania templatek
- dostępność pluginów wpływających pozytywnie na odbiór treści (np. plugin BIO).
Postanowiłem wbudować w CMS praktyczne i łatwe w użytkowaniu narzędzie do formatowania artykułów. W praktyce nie było to takie proste, bo korzystanie z formatów wpisów wymaga zawsze zmian w templatkach, a dodatkowo korzystania z definiowanych pól. Na szczęście udało się połączyć te trzy elementy. W efekcie tego z CPZ możesz szybko stworzyć na podstawie dowolnej templatki:
- katalog stron
- katalog wizytówek NAP
- stronę z recenzjami/opisami różnego typu
- i wiele więcej formatów
A co więcej, na jednej stronie możesz zamieścić wszystkie wymyślone formaty przypisując je przykładowo do różnych kategorii! Wszystko zależy od pomysłu na wykorzystanie funkcji.
Przygotowałem małą stronę prezentacyjną, nic wielkiego, ale pokazuje możliwości CMSa. Takie demo można obejrzeć na stronie http://donlinkage.pl
CMS Pod Zaplecze wykorzystać na przykład do budowy zaplecza SEO, czy jak kto woli po angielsku PBNów. PBN to oczywiście skrót od angielskiego zwrotu Private Blogging Network – sieć prywatnych blogów służących do pozycjonowania. PBNy są popularnym sposobem pozycjonowania.
CPZ niestety nie jest za darmo. Wszystkiego możesz się dowiedzieć na tych stronach:
- Strona sprzedażowa: http://cmspodzaplecze.i4a.pl/
- Strona z dokumentacją: http://cpz.seomo.de/
- Strona demonstracyjna: http://donlinkage.pl/
Formularz komentowania jest otwarty, zapraszam!
Komentarze