Jak zbudować dobry katalog stron ?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

Jaki jest najlepszy skrypt do tworzenia katalogów? Odpowiedzi mogą być różne i wcale nie można tutaj skreślić katalogów na skrypcie qlweb (jak to niektórzy zdaje się robią). Według mnie to jeden z najlepszych skryptów. Przede wszystkim chodzi o to, żeby taki skrypt był przyjazny dla wyszukiwarek (zakładam, że czytelnik wie o co mi chodzi) i to jest jedyny warunek, jaki należy stawiać katalogom. Dalej już wszystko zależy od moderatora takiego katalogu… bo to właśnie zawartość, a nie skrypt gra główną rolę.

Katalog bez moderatora?


Katalog bez moderatora to tak jak rozpędzony samochód bez kierowcy. Wypadek gwarantowany, kwestia czasu. Wystarczy, że twój adres katalogu dostanie się do powszechnego spisu, do listy jakiejś spamiarki i masz pozamiatane, nawet jeśli jest to katalog tematyczny.
Moderator musi przede wszystkim dbać o jakość wpisów, o ich unikalność. Wcale wpisów z opisem istniejącym w sieci nie musisz usuwać, po prostu takie opisy zredaguj. Dbaj też o to, żeby nie były linkowane strony o znikomej wartości merytorycznej. Spam wywalaj od razu, niech ci nie będzie żal wpisu…

Konkretna tematyka


Warto jest budować katalogi tematycznie. Jeśli tematyka nie jest zbyt popularna, możesz zażądać dłuższych opisów… Możesz także wprowadzić jakiś system newsów, informować odwiedzających o ważnych wydarzeniach z danego tematu.

Nie tylko katalog

Tak jak już napisałem w poprzednim akapicie, warto jest wzbogacić treść takiego katalogu o jakieś wiadomości (tu pomysły mogą być różne), ważne by były to wpisy tematyczne.

Co z katalogami o wszystkim?

Nikt nie powiedział, że katalogi o wszystkim są do niczego… Ale nad katalogami o wszystkim ciężko jest zapanować. Znając konkretną tematykę możesz od razu wywalać bzdury, z wszystkiego dobry na pewno nie jesteś… Poza tym prędzej ludzie będą linkować do katalogów tematycznych, co jest oczywistą korzyścią. Bo gdy twój katalog zostanie doceniony przez ludzi, to odbije się to z pewnością na rankingu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

One thought on “Jak zbudować dobry katalog stron ?

  • Sierpień 28, 2010 at 3:53 pm
    Permalink

    Widzę, że znasz zasadę first link count 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow