Różnicowanie typu linków jest bardzo ważne. Praktyka pokazuje, że warto mieć linki dofollow oraz nofollow. Ale niemniej ważne jest, aby zadbać o posiadanie obok linków tekstowych także graficznych (de facto anchorów w postaci grafiki, a nie tekstu). To takie linki, które przenoszą na inną stronę po kliknięciu w grafikę (nie koniecznie musi to być maparea na grafice).

Przeglądając oferty linkowania bardzo rzadko spotyka się możliwość wykupienia linków z grafiki. Sam się na tym przyłapałem tworząc ofertę w prężnie rozwijającym się serwisie https://dodawarka.i4a.pl – do tej pory można tam kupować tylko linki z anchorami tekstowymi… W tym miejscu obiecuję, że jeden z następnych pakietów będzie miał możliwość zamieszczania linków graficznych 🙂 To obrazuje w jak dużym stopniu w polskim SEO wciąż panuje szaleństwo na zdobywanie linków z anchorami tekstowymi. Oferty na linkowanie z grafiki są, ale jest ich niewiele. Od czasu do czasu klienci pytają o możliwość zamieszczenia linków graficznych, ale… nie miałem im nigdy nic do zaoferowania w tej kwestii.

Ale to się zmienia, bo jest sposób na szybkie linkowanie z grafik: linktak.pl. Linktak.pl to system wymiany linków reklamowych, który ostatnio wprowadził możliwość linkowania z banerów graficznych. W bardzo łatwy i szybki sposób można sobie wrzucić na różne strony (zarówno strony główne jak i podstrony) banery z linkiem do wybranej strony internetowej. Poniżej pokażę w jaki sposób poradzić sobie z problemem, od założenia konta po publikację pierwszych linków z banerami!

Zakładamy konto w serwisie linktak.pl

Czyli wypełniamy prosty formularz na stronie https://linktak.pl/?typ=strona_rejestracji po czym odbieramy mail z linkiem aktywującym.

Logujemy się w serwisie

Kupujemy punkty

Żeby myśleć o linkowaniu z systemu, należy posiadać punkty. Punkty systemowe są środkiem płatniczym za publikowanie linków. W zasadzie nie kupuje się je, lecz pożycza na określony czas (co prawda punkty wrócą do właściciela, ale właściciel punktów zapłaconych pieniędzy nie odda).

W systemie funkcjonuje giełda ogłoszeń, można tam znaleźć przeróżne oferty:

Na liście ofert znajdujemy taką, która najbardziej nam odpowiada. Co ważne, na giełdzie nie można publikować ogłoszeń, jeśli użytkownik nie ma dostępnej deklarowanej ilości. Ja wybrałem przykładowo taką ofertę:

Klikamy w przycisk komunikatora, kontaktujemy się w sprawie punktów. Zwykle po zapłaceniu za punkty (a czasem i przed zapłaceniem) otrzymujemy na konto systemowe punkty. Zazwyczaj użytkownicy serwisu kupują na początek 10 tysięcy punktów.

Stan konta sprawdzisz w prawym górnym rogu, może to wyglądać tak:

Tworzymy banery

Czas utworzyć w systemie banery, które posłużą nam w końcu do utworzenia linków (jeśli chcesz utworzyć linki tekstowe, to możesz ten punkt pominąć). Wybieramy z menu pozycję Linki->Banery:

Tworzymy jeszcze grupę dla banerów (lub kilka):

Teraz można skorzystać z możliwości uploadu własnych elementów grafik i utworzyć nowe banery:

Na początek proponuję skorzystać z jakichś przygotowanych banerów, niech będzie to baza wyjściowa:

Po wprowadzeniu zmian w edytorze zapisujemy utworzony baner:

Takich banerów tworzymy tyle, ile potrzebujemy 🙂

Tworzymy linki

No to teraz już czas utworzyć link, jest to ostatnia czynność jaką trzeba wykonać:

Tworzymy projekt. Tworzymy standardowo projekt, wszystkie pola są raczej dobrze opisane, można też skorzystać z poradnika linkowania.

Szczególnie interesuje nas dział banerów, bo przecież chcemy utworzyć linki graficzne:

Wybieramy odpowiednią grupę:

I następnie poszczególne banery z grupy, które chcemy zawrzeć w naszym projekcie linkowania:

Efekt będzie taki:

Teraz zapisujemy projekt i gotowe! Możemy cieszyć się linkami z banerów:

Więcej o systemie Linktak znajdziesz tu na blogu, skorzystaj z linku do wyszukiwania: http://xn--okazwoka-bpb.pl/?s=linktak

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow