Generator synonimów – przegląd 8 narzędzi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

Tworzenie kilkuset opisów dla strony? Odpada. Wrzucanie w katalogi jednego (lub kilku) tytułów i opisów? Odpada. Stąd lekarstwem są tu teksty z synonimami. Jeden tekst z synonimami może zastąpić dziesiątki, a nawet setki opisów! Można je pisać {ręcznie|”z palca”}, ale po co, skoro istnieją do tego programy? Z nimi łatwiej i szybciej… Jaki wybrać  program do synonimizacji tekstu?

Opisuję tu pokrótce dostępne programy, które można wykorzystać dla języka polskiego. Zarówno te desktopowe jak i dostępne online. Na wejściu takiego programu wpisuje się normalny tekst np. „tekst”. Wynikiem działania programu do synonimizacji tekstu jest oczywiście teksty typu: „{tekst|wpis|artykuł|publikacja}”.

Generatory synonimów online

Tu wybór zbyt duży nie jest. Ale są 2 dość ciekawe opcje. Na początek chciałbym przestrzec przed „generatorem” ze strony generator.pozycjo.net – po rejestracji nie ma dostępnego żadnego generatora 😀

synonim.i4a.pl

To zaawansowany, automatyczny synonimizer tekstów, który nauczony jest odmieniania słów przez przypadki, liczby, rodzaje, czasy. Synonimizuje nie tylko słowa, ale też frazy. Dzięki temu jakość automatycznie generowanego tekstu jest zadowalająca. Generator ma potężną bazę synonimów – zwykle wychodzi ponad 3 razy dłuższy tekst po synonimizacji.

Co więcej automatycznie wygenerowany tekst można zlecić wewnątrz systemu do moderacji (ręcznej korekty). Płacić można pieniążkami lub znakami (automatyczne zabezpieczenie punktów i przelanie w momencie wykonania usługi). Automatyczne wstawienie synonimów do tekstu na 1000 znaków wychodzi około 25 groszy + około 70 groszy za ręczną moderację wpisu. Zatem za poprawnie wygenerowany tekst z synonimami w synonim.i4a.pl zapłacisz około 1 zł! Jedynie co musisz zrobić to wprowadzić zwykły tekst!

Dostępne są 3 pakiety – darmowy pozwala na wygenerowanie synonimów do maksymalnie tysiąca znaków tekstów wejściowych. Za 30 zł użytkownik otrzymuje możliwość wygenerowania synonimów do 100 tysięcy znaków teksów wejściowych. Za 99 zł aż 400 tysięcy znaków. Obecnie do końca września 2014 do pakietu za 30 zł dodawane jest dodatkowo 50 tysięcy znaków, a do pakietu za 99 zł 150 tysięcy znaków.

Permutator treści

Jako że wybór wśród generatorów online jest słaby piszę tu jeszcze o narzędziu ze strony platneseokatalogi.pl/permutator/ mimo, iż nie jest jeszcze ukończone. Wygląda, że możliwości będzie miał dość ciekawe. Na podanej stonie można za darmo potestować narzędzie.

Generatory synonimów desktopowe – program do synonimizacji tekstu

Wszystkie niżej wymienione programy desktopowe mają możliwość samodzielnej budowy/edycji bazy synonimów. Odpowiednia edycja sprawi, że generowane teksty i podpowiedzi synonimów będą bardziej trafne.

SB4 Edytor – 49 zł

Posiada funkcję ręcznej i automatycznej synonimizacji tekstów. Można też wskazać programowi cały folder z tekstami, które mają zostać zsynonimizowane, nie musimy ich kolejno otwierać w do synonimizacji. Istnieje też możliwość wykluczania konkretnych słów z synonimizacji (np. tych o wielu znaczeniach lub specjalistycznych).

SEO-Leniviec

To bardzo dobry program posiadający podobne funkcje do SB4 Edytora – niestety nie jest już sprzedawany (co może dziwić na pierwszy rzut oka). Kto nie zdążył kupić (był chyba op 29 zł – niech żałuje 🙂 ). Wystarczy kliknąć na słowo, aby pojawiła się chmura z podpowiedziami synonimów (kliknięcie na słowo automatycznie wstawia synonim).

Synonimek

To również program o podobnych możliwościach co wyżej wymienione, nie jest już dawno rozwijany. Około rok temu można było go zdobyć za darmo (pisałem o tym dokładnie tutaj: http://okazwłoka.pl/index.php/2013/08/06/synonimek-program-wart-99-zl-pobierz-za-darmo/). Jednak generator kluczy o nie jest już dostępny. Pewnie gdyby się postarać, można by go jakoś zdobyć.

SpinnerChief – 0 zł

Piszę tu o darmowej wersji darmowej. Niestety, trzeba się we własnym zakresie zaopatrzyć w słownik synonimów języka polskiego.

Synonimava – 0 zł

To darmowy program mojego autorstwa napisany w języku Java. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych programów ma możliwość tylko i wyłącznie automatycznego wstawiania synonimów. Można w nim
definiować własne słowniki w dowolnym języku (domyślnie dostępny jest w języku polskim i angielskim). Więcej pisałem tutaj: http://okazwłoka.pl/index.php/2013/02/27/synonimava-darmowy-program-do-synonimow/

SEO Mixer (Simico) – 127 zł

Program, w którym wstawianie synonimów do tekstu odbywa się automatycznie (ze zdefiniowanej bazy). Dostępny jest eksport tekstu z synonimami do pliku txt oraz generowanie gotowego tekstu (bez klamr) w 4 opcjach: wszystkie, wybrane, rzadkie, unikalne.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars - BĄDŹ PIERWSZY - OCEŃ!
Loading...

6 thoughts on “Generator synonimów – przegląd 8 narzędzi

 • Wrzesień 15, 2014 at 8:51 am
  Permalink

  Pamiętam jak korzystałem z generatorów i dla mnie najlepszym rozwiązaniem był Seoleniviec 🙂 Szkoda, że już nie jest w sprzedaży.

 • Wrzesień 15, 2014 at 1:32 pm
  Permalink

  Zapomniałeś o sofcie Synoglota, który jest wart polecenia.

 • Luty 2, 2016 at 11:18 am
  Permalink

  Ciekawy spis, jeśli chodzi o mieszarki to zapraszamy również do naszego narzędzia online: http://seobb.pl/mieszacz – generuje cztery teksty wraz z informacjami o nich i opcją pobrania bezpośrednio na dysk 😉

 • Lipiec 23, 2016 at 8:46 am
  Permalink

  synonim.i4a.pl najlepszy zdecydowanie.
  Używam i polecam 🙂
  ale na zagraniczne tematy przydaje sie SpinnerChief.

 • Listopad 22, 2019 at 1:21 am
  Permalink

  Dzięki za listę. Na pewno któryś z tych programów się przyda. Fajne byłoby narzędzie które podstawia słowa w formie chmutu lub tłumaczy całe zdania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow