Wkrótce premiera narzędzia monitorującego projekty SEO

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 ocen, średnia: 4,33 / 5)
Loading...

Pozycjonujesz wiele stron? Przy wielu projektach samo weryfikowanie, czy wszystko idzie w dobrą stronę trwa każdego dnia nawet i godzinę. Z nowym narzędziem, o którym tu napiszę znacząco skrócisz ten czas!

Co potrafi narzędzie? Ma wiele funkcji, ale głównym zadaniem jest informowanie użytkownika o zmianach według indywidualnie ustawionych parametrów. Jakich parametrów to dotyczy? Poniżej krótka lista:

Monitorowanie zmian pozycji w Google

Możesz ustawić alerty dla zmian pozycji (zarówno wzrostów jak i spadków o x pozycji czy też do/z top x), dodatkowym parametrem jest ilość dni utrzymującego się stanu. Przykładowo użytkownik może ustawić w tym aspekcie alerty gdy: fraza wpadła do top 5 i utrzymała się tam co najmniej 3 dni, fraza wypadła z top 10 i została tam przez 2 dni lub więcej, fraza spadła o co najmniej  5 pozycji i spadek utrzymał się przez 4 dni, fraza wzrosła o 10 pozycji i wzrost utrzymał się przez minimum 3 dni.

Monitorowanie zmian w mapach Google

Tu możesz ustawić powiadomienia, gdy strona na daną frazę wpadnie do mapek lub wypadnie z nich. Dodatkowo przy pozycjach widać ikonkę, gdy strona widoczna jest w mapach:

Monitorowanie zmian wyświetleń z Google Search Console

W GSC można porównać ilość wyświetleń strony w wynikach wyszukiwania w porównaniu do poprzedniego okresu (np. ostatni tydzień z obecnym tygodniem). Ale sprawdzenie dziesiątek stron zajmuje naprawdę sporo czasu. Nowe narzędzie monitorujące sprawdzi codziennie wszystko za Ciebie i da Ci znać, gdy ruch na danej frazie wzrośnie lub spadnie o ustawioną wartość minimalną. Prawda, że przydatne?

Monitorowanie Site Google

Nagłe zmiany site w Google mogą wróżyć wiele. Na pewno warto mieć na oku duże zmiany i ustawić sobie powiadomienie.

Monitorowanie kanibalizacji słów

Narzędzie z łatwością wychwyci kanibalizację słów kluczowych. Wystarczy ustawić powiadomienie kanibalizacji, by na bieżąco być informowanym o zjadaniu pozycji. Gdy tylko system wychwyci zjawisko kanibalizacji, od razu da Ci znać!

Monitorowanie szybkości ładowania Google Analytics

Możesz ustawić powiadomienie, gdy nagle czas ładowania konkretnej strony/podstrony zwiększy się o ustawioną wartość lub po prostu przekroczy czas, który ustawisz za graniczny. Szybka reakcja i poprawa najwolniej działających stron, to podstawa optymalizacji.

Monitorowanie optymalizacji PageSpeed Insights

System na bieżąco testuje strony/podstrony w celu sprawdzenia wyniku testu prędkości (0-100). Możesz ustawić powiadomienie, gdy optymalizacja spadnie poniżej określonej wartości lub gdy spadnie o określoną wartość.

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 ocen, średnia: 4,33 / 5)
Loading...

4 thoughts on “Wkrótce premiera narzędzia monitorującego projekty SEO

 • Kwiecień 27, 2020 at 12:22 pm
  Permalink

  Kiedy będzie można przetestować narzędzie? Będą jakieś darmowe wersje na start?

 • Kwiecień 28, 2020 at 3:23 pm
  Permalink

  Na razie wstrzymałem prace nad tym projektem ze względu na całą sytuację z koronawirusem. W drugiej połowie maja planuję uruchomienie, w planach jest wersja darmowa z ograniczeniami.

 • Styczeń 18, 2021 at 3:30 pm
  Permalink

  Jak wyglądają obecnie plany dla wspomnianego narzędzia? Będzie kontynuowane czy projekt upadł?

 • Styczeń 18, 2021 at 4:39 pm
  Permalink

  Ostatnio sporo myślałem, czy już nie za dużo tych projektów 😀
  Ale do tego projektu sporo pracy włożyłem i szkoda byłoby go porzucić. Myślę, że pierwszej wersji testowej można się spodziewać jeszcze w lutym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow