Wizytówki NAP czyli internetowe katalogi firm – lista stron 2024

  • 27 lipca, 2020
  • 20

Ostatnia aktualizacja listy: 12 marzec 2024

Opublikowana lista katalogów stron cieszy się ogromną popularnością, dlatego też przyszedł czas na opublikowanie listy katalogów firm, a w zasadzie katalogów stron firmowych – tak zwanych wizytówek NAP – ponad 80 sztuk.  W SEO takie katalogi wykorzystujemy do linkowania strony, każdy link się liczy.

Przejdź od razu do listy.

Ogłoszenie publikacji listy katalogów firm stanowi ważny krok dla osób zainteresowanych skutecznymi strategiami SEO (Search Engine Optimization). Wspomniane katalogi, znane również jako wizytówki NAP (Name, Address, Phone), pełnią istotną rolę w budowaniu silnej obecności online dla firm. Poniżej rozwinę tę myśl, analizując korzyści związane z korzystaniem z katalogów firmowych oraz istotne aspekty, które warto brać pod uwagę.

1. Wizytówki NAP jako fundament lokalnego SEO:

  • Katalogi firmowe zapewniają spójność informacji o przedsiębiorstwie, takich jak nazwa, adres i numer telefonu (NAP). Konsystencja tych danych stanowi kluczowy element dla lokalnego SEO, pomagając wyszukiwarkom zrozumieć i uwzględnić firmę w wynikach wyszukiwania geolokalizacyjnego.

2. Zwiększanie widoczności online:

  • Publikacja w katalogach firmowych zwiększa widoczność witryny w Internecie. Im więcej miejsc, gdzie można znaleźć informacje o firmie, tym większa szansa na dotarcie do potencjalnych klientów.

3. Budowanie zaufania i wiarygodności:

  • Przyjęcie strategii opartej na wizytówkach NAP w renomowanych katalogach firmowych wpływa na postrzeganie przedsiębiorstwa jako solidnego i godnego zaufania. Klienci często korzystają z takich katalogów w poszukiwaniu lokalnych usług, co może wpłynąć na decyzję zakupową.

4. Linkowanie jako czynnik rankingowy:

  • Każdy link prowadzący do witryny ma znaczenie dla algorytmów wyszukiwarek. Dodanie firmy do różnych katalogów firmowych to skuteczna strategia linkowania, która może wpłynąć na pozycje w wynikach wyszukiwania.

5. Dywersyfikacja profili linków:

  • Publikacja w różnorodnych katalogach pozwala na zróżnicowanie profilu linków, co jest istotne dla skutecznej strategii SEO. Unikanie jednostajności i stale poszerzanie bazy linków przyczyniają się do naturalności profilu witryny w oczach wyszukiwarek.

6. Regularna aktualizacja informacji:

  • Ważne jest, aby utrzymywać aktualność danych w katalogach firmowych. Regularna aktualizacja informacji o NAP, godzinach otwarcia czy oferowanych usługach może pomóc w utrzymaniu spójności oraz dostarczeniu klientom dokładnych informacji.

7. Analiza skuteczności:

  • Warto monitorować skuteczność publikacji w katalogach firmowych. Analiza ruchu ze źródeł katalogów pozwala zidentyfikować, które z nich przynoszą najwięcej korzyści, umożliwiając skoncentrowanie się na najbardziej efektywnych platformach.

 

Ostatnia aktualizacja listy: 12 marzec 2024

CEIDG

Polskiej firmy nie może zabraknąć w rządowej bazie, która dostępna jest na stronie CEIDG:

https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx

Strona z linkiem może wyglądać na przykład tak: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/SearchDetails.aspx?Id=a979d0b1-32c0-4eba-8a13-bea4e33c2d7e

Jak tego dokonać? Prosta sprawa, wystarczy wpisać adres strony przy zgłaszaniu firmy. Jeśli natomiast tego nie zrobiłeś, możesz w każdej chwili zaktualizować wpis w CEIDG bez wychodzenia z domu/firmy. Wystarczy założyć konto na CEIDG, zalogować się i skorzystać z formularza dostępnego na stronie: „Zmień dane we wpisie”. Co ważne, taki wpis sam się nie zindeksuje w Google. Wpis należy odszukać, skopiować jego adres i podlinkować lub zgłosić do jakiegoś indeksera linków (np. indeksowanie.i4a.pl lub addurl.i4a.pl).

Lista firmowych katalogów stron NAP 2024 (aktualizacja)

678.edu.pl/
aleo.pl
all4all.pl/
aprillo.pl/
bazafirm.e-gratka.pl
bazafirm.org
biteo.pl/
biz.yelp.pl/
e-polskiefirmy.pl/
evido.pl/
firma.gulus.pl/
firma.neq.pl/
firmanaplus.pl/
firms-online.com/
firmy-katalog.pl/
firmy.gdom.pl/
godzinyotwarcia24.pl/
honaro.pl/pl
ipartner24.pl/
ipolska.info/
ivc.pl/
katalogow.pl/
kbf.pl/
linkfan.pl/
linkvendor.pl/
luxme.pl/
miasto-firm.pl/
odszukani.pl/
ofachowcach.pl/
orbitalny.pl/
panoramafirm.pl/
pfrn.pl/firms/
pnyx.pl/
polecamyfirmy.pl/
prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx
pulafirm.com.pl/
sejfty.pl/
szukajfirmy.com.pl/
teoriabiznesu.pl/katalog-firm/
vqw.pl/
www.baza-firm.com.pl/
www.biznesfinder.pl/
www.c-lite.pl
www.cylex-polska.pl/
www.eforte.com.pl/
www.favore.pl/
www.firmowy.com.pl/
www.firmowy.pl/
www.google.com/business/
www.hotfrog.pl/
www.jtag.pl/
www.katalogbai.pl/
www.katalogprzedsiebiorstw.pl/
www.maandag.pl/
www.miplo.pl/
www.misterwhat.pl/
www.money.pl/rejestr-firm/
www.nawigator.org.pl/
www.odi.pl/
www.oferteo.pl/
www.oferty-biznesowe.pl/
www.pkt.pl/
www.poipoint.pl/
www.ppwb.pl/company/index/1
www.targeo.pl/
www.yellowpages.pl/
www.zumi.pl/

Ręcznie czy automatem?

Dodawanie do takiej listy katalogów jest na pewno żmudne. Jeśli nie masz na to czasu, to może sprawdź tę ofertę na dodawanie wizytówek NAP: https://topx.pl/?typ=pakiet&id=32-wizytowki-nap-z-linkami

Jest kilka różnych ofert, w sumie 68 różnych stron z wizytówkami:

Podsumowanie

Jeśli macie coś fajnego w temacie, dajcie znać w komentarzach 🙂

 

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow