UWAGA! Od 2023 roku System LinkTak nie przyjmuje stron, które mają mniej niż 10 podstron treści redakcyjnych (np. artykułów, które należy zgłosić do Systemu).

Na handlu domenami można zarobić, ale nie jest to łatwy kawałek chleba. Zarabiać można na sprzedaży, ale większa część domen nigdy nie zostanie sprzedana. Tak czy siak, sam zakup domeny generuje koszty. Jest sposób na zarobienie na takich domenach. Po co mają leżeć odłogiem, gdy można je zaparkować…

Rzecz w tym, że standardowy parking domen opłacalny jest tylko w przypadku domen, które są odwiedzane przez duże ilości osób. A jak wiadomo, większość domen na handel nie posiada takiego ruchu. W takich przypadkach warto rozważyć podpięcie domeny pod system linktak.pl!

Na czym polega parking domen w LinkTak.pl?

Parking domen w systemie Linktak.pl to nie jest standardowy parking, bo wymaga od użytkownika posiadania serwera i tam podpiętej domeny. Wymaga również stworzenia strony głównej z informacjami. Mogą to być informacje dotyczące sprzedawanej domeny. Jednym słowem wystarczy na sprzedawanych domenach stworzyć prostą stronę informacyjną, podpiąć instalator systemu i już, gotowe! System nie wymaga od użytkownika tworzenia podstron na domenie. Za podpiętą stronę użytkownik otrzyma punkty, które może:

  • spożytkować na linkowanie stron
  • sprzedać innym użytkownikom systemu

Podsumowując, aby podpiąć domenę pod serwis musisz:

  • posiadać swój serwer, pod który podepniesz domeny (pamiętając o limitach domen per IP)
  • stworzyć prostą stronę informacyjną (wystarczy strona główna)
  • podpiąć instalator linktak.pl do strony

Wszystkie informacje, szczegóły związane z podpinaniem stron zostały zawarte tutaj: http://linktak.pl/?typ=strona_dla_wydawcow

Na stronie będą wyświetlane maksymalnie trzy linki pochodzące z systemu. System LinkTak.pl to system stały, a więc nie będzie niebezpieczeństw związanych z rotowaniem linków. Dodatkowo system jest moderowany, szemrane linki są niedopuszczalne, a jeśli się w jakiś sposób prześlizgną są po prostu usuwane przy zgłoszeniu użytkowników.

Gdzie jest haczyk?

Czasem podpięcie sprzedawanej domeny pod system (a w zasadzie wyświetlanie linków) może spowodować obniżenie wartości rynkowej tej domeny. Może tak być na przykład, gdy potencjalny kupiec zorientuje się, że na domenie wyświetlane są linki z systemu. Użytkownik podpinając taką domenę pod system sam musi oszacować, czy taki zabieg mu się opłaca.

W systemie takie strony już istnieją! Jeśli masz domeny na sprzedaż, które leżą odłogiem – może warto przetestować?

Ile można na tym zarobić?

100 domen z rank = 3 wygeneruje 60 tys. punktów miesięcznie

60 tys. punktów x 7 zł  = 420 zł netto miesięcznie (cena kształtuje się na poziomie 7 zł netto za tysiąc punktów).

Oczywiście dla lepiej podlinkowanych domen będzie więcej punktów.

Wszystkie informacje, szczegóły związane z punktacją za strony zostały zawarte tutaj: http://linktak.pl/?typ=strona_dla_wydawcow

 

 

PS. Śmiało komentuj, jeśli masz jakieś wątpliwości czy pytania do tematu Blah Blah Blah...

Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow